AS Řím

Lazio získalo v římském derby skalp třetího AS

Fotbalisté AS Řím v italské lize podruhé za sebou zaváhali. Třetí tým tabulky po předchozí remíze prohrál 0:3 v derby s Laziem, které se posunulo na sedmé místo. Na svého dnešního soupeře už ztrácí jen tři body.

Dvěma góly ke třetímu vítězství Lazia za sebou přispěl Luis Alberto. Skóre otevřel už ve 14. minutě kanonýr Ciro Immobile, Alberto vedení po devíti minutách zdvojnásobil a domácí už zápas až do konce kontrolovali. Španělský záložník skóre v 67. minutě zpečetil druhou trefou.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Lazio Řím - AS Řím 3:0 (23. a 67. Alberto, 14. Immobile).

Boloňské vítězné tažení pokračovalo i v Římě, dva góly dal Barrow

Fotbalisté AS Řím prohráli v utkání 23. kola italské ligy 2:3 s Boloňou a nevyužili možnost dostat se na čtvrté místo tabulky před Atalantu Bergamo. Boloňa, které opět chyběl zraněný Ladislav Krejčí, zvítězila potřetí za sebou a vystoupala už na šestou příčku. Dva góly dal gambijský útočník Musa Barrow.

Boloňští hráči tak udělali radost trenérovi Sinišovi Mihajlovičovi, který se posadil na lavičku jen pár hodin po propuštění z nemocnice. Padesátiletý srbský kouč ukončil terapii po říjnové transplantaci kostní dřeně.

Hostům zajistil v 16. minutě vedení střelou zblízka Riccardo Orsolini, krátce nato však vlastním gólem vyrovnal Stefano Denswil. Za pár minut ale Boloňa vstřelila druhou branku, technickou střelou z rohu šestnáctky se prosadil Barrow.

Jednadvacetiletý gambijský útočník, který přišel v lednu z Bergama, pak skóroval i po změně stran po samostatné akci a sebevědomé kličce ve vápně. Henrik Mchitarjan dokázal hlavou už jen snížit, naděje na vyrovnání klesly po vyloučení Bryana Cristanteho deset minut před koncem. Římský celek v Serii A prohrál čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AS Řím - Boloňa 2:3 (22. vlastní Denswil, 72. Mchitarjan - 26. a 52. Barrow, 16. Orsolini).