Ronaldo vede díky gólům hlavou tabulku střelců Serie A. Sevilla přeskočila Barcelonu

22. 2. 2021 23:16
Cristiano Ronaldo dvěma gólovými hlavičkami v závěru prvního poločasu nasměroval Juventus Turín k výhře nad posledním Crotone 3:0 a vrátil se do čela tabulky střelců italské ligy.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Tříbodový zisk z dohrávky 23. kola posunul "Starou dámu" na třetí místo tabulky před AS Řím, který v neděli jen remizoval bez branek na hřišti Beneventa.

Ronaldo skóroval po centrech sedm minut před přestávkou, kdy jeho trefu posvětil videorozhodčí, a pak ještě v nastavení první půle. S 18 góly se portugalský útočník posunul opět do čela pořadí kanonýrů před Romelua Lukakua z Interu.

Krátce po hodině hry překazil Ronaldovi hattrick skvělým zákrokem brankář Alex Cordaz, ale jen chvíli poté završil skóre americký záložník Weston McKennie. Juventus se přiblížil na čtyři body k druhému AC Milán, vedoucí Inter má o další čtyři víc. Juventus má oproti oběma rivalům ještě zápas k dobru.

Sevilla porazila Pamplonu

Fotbalisté Sevilly zvítězili ve španělské lize na hřišti Pamplony 2:0 a po šesté výhře v řadě se posunuli na třetí místo. V tabulce přeskočili Barcelonu, která v neděli zaváhala a uhrála jen remízu s Cádizem (1:1).

Sevillu, v jejímž týmu zůstal znovu jen na lavičce brankář Tomáš Vaclík, poslal do vedení v 19. minutě prvním gólem v sezoně brazilský obránce Diego Carlos. Krátce po přestávce pojistil náskok hostů útočník Luuk de Jong.

Mužstvo trenéra Julena Lopeteguiho nyní dělí od druhého Realu Madrid, který odehrál o zápas víc, čtyři body. Na vedoucí Atlético ztrácí sedm bodů.