FC Sevilla

Kanonáda v Madridu. Real rozstřílel outsidera a přiblížil se vedoucí Barceloně
Zahraniční ligy

Andaluský celek nenavázal na předchozí dvě výhry v soutěži a potřetí za sebou na soupeřově hřišti v La Lize nezvítězil.

Nováček z Granady se ujal vedení v La Lize, Vaclík vychytal nulu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před čtveřicí Barcelona, jenž má však zápas k dobru, San Sebastian, Atlético Madrid a FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Getafe pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík.

Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Lucas Ocampos a Javier Hernández, pro nějž šlo o první ligový gól od zářijového přestupu z West Hamu.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada, jejímž nejlepším výsledkem v nejvyšší soutěži jsou dvě šestá místa ze 70. let, je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Vigo - San Sebastian 0:1 (82. Isak), Granada - Betis Sevilla 1:0 (61. Vadillo), Levante - Espaňol Barcelona 0:1 (38. Bernardo), FC Sevilla - Getafe 2:0 (69. Hernández, 78. Ocampos), Pamplona - Valencie 3:1 (34. Oier, 48. Rubén García, 80. Estupiňán - 14. Rodrigo Moreno).

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.

Eibar vstřelil Vaclíkovi rychlé tři góly a překvapivě otočil utkání se Sevillou

Sevilla, která z předchozích pěti zápasů nestačila pouze na Real Madrid, na hřišti Eibaru přes hodinu vedla 2:0. Nakonec však prohrála 2:3.
Vaclík proti Realu čaroval, Sevilla přesto prohrála po brance Benzemy
Fotbal

Fotbalisté Sevilly v pátém kole španělské ligy prohráli 0:1 s Realem Madrid a promarnili šanci jít na první místo tabulky.
Vaclík zapsal v prvním kole Evropské ligy nulu, Karius dostal v Bratislavě čtyři góly
Evropská liga

Brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly udržel čisté konto v Karabachu. Loris Karius nabídl Slovanu Bratislava vedení a jeho Besiktas prohrál nakonec 2:4.
Vaclík nedostal gól ani v druhém kole a přispěl k výhře Sevilly v Granadě

Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem je po dvou úvodních zápasech španělské ligy na hřištích soupeřů stoprocentní. Navíc ještě neinkasovala.
Vítězný kruh se uzavírá, napsal Alves. Brazilský kapitán už nebude hrát za PSG

Šestatřicetiletý obránce Danis Alves oznámil svůj konec v Paris St. Germain na instagramu. Své další plány neprozradil.
Reyes byl pohřben v rakvi zakryté klubovou vlajkou FC Sevilla

Ceremoniálu v kostele v Utreře se zúčastnilo několik stovek lidí, více než jedenáct tisíc fanoušků se přišlo poklonit k jeho rakvi na stadionu.
Mercedes se proměnil v ohnivou kouli. Reyes havaroval v rychlosti téměř 200 km/h

Vůz vyjel z pruhu, zavadil o betonový blok na kraji dálnice, vyletěl mimo vozovku a několikrát se převrátil, než ho zachvátily plameny.
Někdejší hvězda neporazitelného Arsenalu zahynula při autonehodě

Pětatřicetiletý španělský fotbalista José Antonio Reyes zemřel při autonehodě. Smutnou zprávu v sobotu potvrdila Sevilla na sociální síti Twitter.
Posily už máme v hlavě. Součka chceme udržet, pomohlo by mu to, říká Nezmar po titulu
Česká liga

Pro sportovního ředitele klubu Jana Nezmara je titul jen polovina úkolu. Ve středu chce završit double.
Sevilla s Vaclíkem v bráně po remíze s Atléticem udržela naději na Ligu mistrů

Fotbalisté Sevilly s českým brankářem Tomášem Vaclíkem v sestavě udrželi remízou 1:1 s Atléticem Madrid šanci na účast v Lize mistrů.
Zachraňující se Girona zdolala Sevillu s Vaclíkem, nečekaně prohrál i Real

Tým Tomáše Vaclíka prohrál venku podruhé za sebou a zkomplikoval si boj o čtvrté místo a Ligu mistrů. Real Madrid prohrál s posledním Vallecanem.
Sevilla s Vaclíkem dál bojuje o Ligu mistrů, ale Getafe vyválčilo s Realem bod

Fotbalisté Getafe ve 34. kole španělské ligy doma remizovali s třetím Realem Madrid 0:0 a v tabulce udrželi čtvrté místo před Sevillou.
Na penalty neměl Vaclík nárok. Český brankář nakonec dostal od Getafe tři góly

Tomáš Vaclík inkasoval ve španělské lize od Getafe tři góly, z toho dva z pokutových kopů, a jeho Sevilla přišla o čtvrté místo.
Sevillu převzal po propadáku se Slavií. Kouč Caparrós šokoval fanoušky: Mám leukémii
Fotbal

Trenér fotbalistů Sevilly Joaquín Caparrós trpí chronickou leukémií. O nemoci promluvil po ligovém zápase s Valladolidem.
Sevilla díky Sarabiovi porazila Alavés 2:0, Atalanta vyrovnala rekord z roku 1932
Fotbal

Fotbalisté Sevilly bez zraněného českého brankáře Tomáše Vaclíka porazili ve 30. kole španělské ligy Alavés 2:0.
Barcelona po Messiho hattricku vede ligu o deset bodů

Lionel Messi třetím hattrickem v sezoně španělské ligy zařídil vítězství Barcelony 4:1 na hřišti Betisu Sevilla.