Mourinho a Simeone zabíjejí fotbal a Ronaldo? Ten je předvídatelný, říká záložník PSG Ben Arfa

David Janeczek David Janeczek
5. 4. 2017 17:58
"José Mourinho a Diego Simeone zabíjejí fotbal. Měli by si uvědomit, že fotbal není jen o branění," vzkazuje současným velikánům záložník PSG Hatem Ben Arfa. Kritice neunikl ani hvězdný Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.
Hatem Ben Arfa
Hatem Ben Arfa | Foto: ČTK

Praha - Francouzský záložník Paříže Saint Germain Hatem Ben Arfa se v rozhovoru pro France Football pustil do jednoho z nejlepších fotbalistů historie Cristiana Ronalda a také dvou elitních trenérů světového fotbalu Josého Mourinha a Diega Simeoneho.

Současný náhradník druhého týmu Ligue 1 mluví o čtyřnásobném držiteli Zlatého míče pouze jako o dobrém hráči. "Cristiano Ronaldo nedokáže vyvolat žádné emoce a navíc je předvídatelný."

Třicetiletý ofenzivní fotbalista pokračoval v kritickém duchu i nadále. "Mnoho trenérů se snaží pouze vymýšlet nové obranné systémy a jejich cílem je pouze blokovat. Myslím, že tím trochu zabíjejí fotbal."

"Pouhé bránění a dokonalá taktika ale není podstatou fotbalu. To by si měli třeba José Mourinho a Diego Simeone uvědomit," pokračuje fotbalista s tuniskými kořeny.

Ben Arfa dodává, že téměř veškeré potěšení z fotbalu z dob kouče Johana Cruijffa už z fotbalu vymizelo. "Dnes už mě sledování zápasů tolik nebaví. I v Ligue 1 jsou trenéři, kteří zabíjejí fotbal."

 

Právě se děje

Další zprávy