Zlatana kopli do hlavy, tak se mstil ostrým loktem. Arsenal padl s Liverpoolem

Aktualizováno 4. 3. 2017 20:53
Divoké odpoledne prožil v zápase s Bournemouthem (1:1) Zlatan Ibrahimovic. Švédského kanonýra nejprve Tyrone Mings nakopl do hlavy, ovšem Zlatan na příkoří nezapomněl a soupeře nejprve trefil loktem do hlavy a pak jej zcela mimo hru zahodil na trávník. Ibrahimovic měl navíc v závěru zápasu možnost zápas rozhodnout, ale Artur Boruc jeho penaltu chytil.
Zlatan Ibrahimovic a Tyrone Mings
Zlatan Ibrahimovic a Tyrone Mings | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United v anglické lize pouze remizovali doma 1:1 s Bournemouthem, i když celý druhý poločas hráli po vyloučení Andrewa Surmana přesilovku. Zlatan Ibrahimovic navíc nedal v 72. minutě penaltu. Manchester zůstal na šestém místě tabulky, Bournemouth je čtrnáctý. Liverpool se po výhře 3:1 nad Arsenalem posunul na třetí místo, jeho soupeř klesl na páté místo.

Manchester se ujal vedení ve 23. minutě, nepovedenou Valenciovu střelu tečoval do sítě Marcos Rojo. Bournemouth dokázal ještě před přestávkou odpovědět zásluhou přesného pokutového kopu Joshuy Kinga, hostům však následně zkomplikovalo situaci Surmanovo vyloučení.

Na druhé straně naopak unikl druhé žluté kartě za úder loktem Ibrahimovic. Švéd si přitom vyřizoval účty s Taylorem Mingsem, který mu předtím šlápl na hlavu.

Vypjaté utkání pokračovalo ve druhém poločase výraznou převahou domácích United. V 72. minutě navíc dostal Manchester příležitost zahrávat penaltu, polský brankář Artur Boruc ale vystihl směr Ibrahimovicovy přízemní střely. V nastaveném čase ještě nevyužil dvě dobré příležitosti Paul Pogba, zápas tak skončil nerozhodně.

Manchester prodloužil sérii bez porážky v Premier League na 17 zápasů, Bournemouth získal historicky první bod z Old Trafford.

"Ztratili jsme dva body a dobrou šanci se dotáhnout na týmy před námi. Nebyli jsme dost dobří, abych zužitkovali naši převahu v góly. Chybělo nám štěstí a proti byl skvělý brankář Boruc," řekl trenér Manchesteru José Mourinho.

Takhle Ibrahimovic zahodil Mingse

Liverpool předvedl proti Arsenalu skvělý první poločas. V 9. minutě propadl střílený centr z pravé strany k Robertu Firminovi, který prostřelil padajícího Petra Čecha. Pro brazilského útočníka to byl první gól od ledna a po více než devíti hodinách hry. Firmino sehrál významnou roli i u druhého gólu domácích - nezištnou přihrávkou uvolnil Sadia Maného, jenž tvrdou střelou nedal Čechovi šanci. V dalších dvou slibných pozicích nepřekonal českého brankáře Philippe Coutinho.

Arsenal se po přestávce zvedl. V 57. minutě snížil Danny Welbeck, jenž zužitkoval kolmici Alexise Sáncheze. I nadále však hrozili zejména domácí. Hlavičku Joela Matipa zneškodnil Čech, další pokus ze vzduchu v podání Divocka Origiho skončil na tyči. Gólovou tečku si domácí nechali až na samý závěr utkání, na 3:1 pečetil Georginio Wijnaldum.

Liverpool se posunul na třetí místo zajišťující postup do Ligy mistrů, Arsenal se po třetí porážce z posledních čtyř utkání propadl na pátou příčku.

Leicester vyhrál i druhý zápas po odvolání trenéra Claudia Ranieriho, když porazil 3:1 Hull. Obhájce titulu naplno bodoval ve dvou zápasech po sobě poprvé od loňského dubna a pásmu sestupu se vzdálil na pět bodů.

Southampton vyhrál 4:3 ve Watfordu a poprvé ve své historii dal alespoň čtyři góly ve dvou po sobě jdoucích venkovních zápasech v nejvyšší soutěži. Dvěma zásahy k tomu přispěl Nathan Redmond.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Manchester United - Bournemouth 1:1 (23. Rojo - 40. King z pen.), Leicester - Hull 3:1 (27. Fuchs, 59. Mahriz, 90. vlastní Huddlestone - 14. Clucas), Stoke - Middlesbrough 2:0 (29. a 42. Arnautovic), Swansea - Burnley 3:2 (12. a 90.+2 Llorente, 69. Olsson - 20. z pen. a 61. Gray), Watford - Southampton 3:4 (4. Deeney, 79. Okaka, 90.+4 Doucoure - 45.+2 a 86. Redmond, 28. Tadič, 83. Gabbiadini), West Bromwich - Crystal Palace 0:2 (55. Zaha, 84. Townsend), Liverpool - Arsenal 3:1 (9. Firmino, 40. Mané, 90.+1 Wijnaldum - 57. Welbeck).