Dortmund zdolal Leverkusen a drží se v čele. Borussia ukončila sérii tří remíz

24. 2. 2019 20:46
Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili ve 23. kole německé ligy na domácím hřišti nad Leverkusenem 3:2 a dál drží tříbodový náskok před druhým Bayernem. Vestfálský celek ukončil sérii tří ligových remíz, po nichž se jeho náskok v čele tabulky rapidně ztenčil.
Fotbalisté Dortmundu zvítězili s Leverkusenem a udrželi se na prvním místě.
Fotbalisté Dortmundu zvítězili s Leverkusenem a udrželi se na prvním místě. | Foto: Reuters

Skóre otevřel v první půli po Sanchově hlavičce první letošní ligovou brankou devatenáctiletý obránce Zagadou. Sancho si připsal už desátou asistenci a spolu s Kimmichem se dělí o pozici nejlepšího nahrávače v bundeslize.

Hosté vyrovnali zásluhou Vollanda v 37. minutě. O minutu později ale udeřili opět domácí, volejem k levé tyči jim vrátil vedení Sancho.

Ve druhém poločase se prosadil ještě Götze, jenž napálil z první míč nechytatelně po zemi také k levé tyči. Hosté už jen v 75. minutě snížili z Tahovy kopačky. Dortmund tak udržel domácí ligovou neporazitelnost.

Fotbalisté Frankfurtu vyhráli po pěti remízách v řadě na hřišti předposledního Hannoveru 3:0 a posunuli se na šesté místo. Frankfurt, který vyřadil v Evropské lize ukrajinský Šachtar Doněck a v osmifinále narazí na Inter Milán, nastřílel všechny tři branky až ve druhé půli.

Hrdinou utkání se stal nejlepší střelec soutěže Jovič, který jeden gól vstřelil a na zbylé dva nahrál. Jovič nejprve uvolnil v 54. minutě záložníka Rebiče, jenž po jeho přihrávce přesně zakončil. Druhý gól vstřelil hlavou po Kostičově centru sám Jovič a před třetí brankou hostů vyslal Jovič naopak přihrávkou Kostiče, jenž z levé strany propálil brankáře Essera.

Jednadvacetiletý Jovič s 15 góly vévodí tabulce střelců s náskokem dvou branek na Lewandowského a Reuse.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Hannover - Eintracht Frankfurt 0:3 (54. Rebič, 63. Jovič, 90. Kostič), Dortmund - Leverkusen 3:2 (30. Zagadou, 38. Sancho, 62. M. Götze - 37. Volland, 75. Tah).

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna.

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.