Eintracht Frankfurt

Frankfurt remizoval doma s Mohučí a přišel o čtvrtou příčku

Frankfurt pouze remizoval doma 1:1 s Mohučí a po 32. kole německé fotbalové ligy přišel o čtvrté místo, které zajišťuje účast v Lize mistrů. Mohuč potvrdila na hřišti favorita skvělou formu a neprohrála podeváté v řadě. Český záložník Vladimír Darida odehrál závěrečných 17 minut při bezbrankové remíze Herthy Berlín s Bielefeldem.

Mohuč dokonce až do 86. minuty vedla po trefě Karima Onisiwa, v závěru ale srovnal střídající Ajdin Hrustic. Frankfurt ztratil body potřetí z posledních čtyř utkání a pustil před sebe Dortmund, který si v sobotu poradil s Lipskem. Dvě kola před koncem ztrácí na Borussii jeden bod.

Na sestupovém 17. místě zůstává Kolín nad Rýnem, který doma podlehl 1:4 devátému Freiburgu. Kolín ztrácí dva body na barážovou příčku, na které zůstal Bielefeld. Hertha má stejně bodů, ale lepší skóre a zápas k dobru.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Kolín nad Rýnem - Freiburg 1:4 (50. Andersson - 18. Petersen, 20. Demirovič, 90.+3 Grifo, 90.+6 Schmid), Eintracht Frankfurt - Mohuč 1:1 (86. Hrustic - 11. Onisiwo), Hertha Berlín - Bielefeld 0:0.

Weghorst prodloužil neporazitelnost Wolfsburgu

Nizozemský kanonýr Wout Weghorst prodloužil neporazitelnost Wolfsburgu v bundesligové sezoně. Dvěma góly totiž rozhodl o výhře 2:1 nad fotbalisty Eintrachtu Frankfurt, po níž se Wolfsburg posunul po předehrávce 11. kola na čtvrté místo tabulky.

Hosté vedli od 62. minuty po penaltě jiného nizozemského legionáře Base Dosta, ale Weghorst v poslední čtvrthodině zápas otočil. Nejprve také proměnil pokutový kop a v 88. minutě přidal už devátou trefu v ročníku.

V tabulce střelců jsou před Weghorstem jen polský kanonýr Bayernu Robert Lewandowski s 12 góly a norský mladík Erling Haaland z Dortmundu s deseti trefami.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (76. z pen. a 88. Weghorst - 63. Dost z pen.).

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.