Ve šlágru mezi United a Liverpoolem branka nepadla, Arsenal porazil Southampton

24. 2. 2019 17:49
Fotbalisté Arsenalu porazili v anglické lize Southampton 2:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky o bod před Manchester United, který remizoval s Liverpoolem 0:0. Liverpool se po remíze vrátil na první místo s náskokem jednoho bodu před Manchesterem City. "Rudí Ďáblové" stále drží pod koučem Olem Gunnarem Solskjaerem ligovou neporazitelnost.
Paul Pogba a Xherdan Shaqiri se zdraví po remízovém utkání United proti Liverpoolu. | Foto: Reuters

V očekávaném duelu se nedokázal gólově prosadit ani jeden tým. Blíž ke vstřelení branky měli domácí United: na konci první půle uvolnil Lukaku přihrávkou do vápna Lingaarda, ale jeho kličku vystihl gólman Allison. Ve druhé půli pak liverpoolský brankář už vytahoval míč z brány, ale gól pro předchozí ofsajd neplatil.

Arsenal poslal do vedení už v 6. minutě Lacazette, který patičkou tečoval Mchitarjanovu nepovedenou střelu. Francouzský útočník se trefil ve čtvrtém domácím utkání v řadě, což naposledy v dresu "Kanonýrů" předvedl Van Persie v březnu 2012. Nizozemský útočník skóroval dokonce v pěti duelech na domácím hřišti za sebou.

Domácí přidali druhý gól o 11 minut později, kdy vstřelil pátou ligovou branku Mchitarjan. Arsenal mohl do poločasu ještě navýšit skóre, ale Lacazette dvakrát selhal. Londýnský celek vyhrál před vlastními fanoušky v lize posedmé v řadě a vrátil tak Southamptonu prosincovou porážku 2:3.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Arsenal - Southampton 2:0 (6. Lacazette, 17. Mchitarjan), Manchester United - Liverpool 0:0.