Žádný velký historický fotbal to nebyl, přiznal Horváth

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 8. 2013 11:00
I když jej nadchla atmosféra zápasu, z úrovní hry podzimního šlágru mezi Plzní a pražskou Spartou Pavel Horváth spokojený nebyl.
Pavel Horváth zhodnotil bezbrankovou remízu jako zaslouženou, protože oba týmy šly do zápasu hlavně s cílem neinkasovat.
Pavel Horváth zhodnotil bezbrankovou remízu jako zaslouženou, protože oba týmy šly do zápasu hlavně s cílem neinkasovat. | Foto: CPA

Plzeň - I když jej nadchla atmosféra zápasu, z úrovní hry podzimního šlágru mezi Plzní a pražskou Spartou Pavel Horváth spokojený nebyl.

Plzeňský kapitán přiznal, že s výjimkou úvodních 25 minut vsadily oba týmy především na opatrnost, a proto považuje bezbrankovou remízu za logické vyústění průběhu utkání.  

"To utkání jako takové sice mělo náboj, žádný velký historický fotbal to ale asi nebyl, potkaly se silné týmy a nikdo nechtěl zbytečně prohrát. Škoda pro fanoušky, že nepadl gól, ale celkově je to spravedlivá remíza," zhodnotil Horváth zápas na tiskové konferenci.

Pavle, v úvodu zápasu jste si vypracovali souvislý tlak, velkou gólovou šanci jste si však nevypracovali. Překvapilo Vás to?
Mě hlavně překvapilo, že jsme těch prvních pětadvacet minut měli tlak. Počítali jsme s jejich napadáním, byť se to povedlo překonat. Jenže jsme nebyli ve vápně důrazní.

Pak se hra vyrovnala a zdálo se, že oba týmy čekají jen na chyby soupeře, které ale nepřicházely... 
Chyběl nám hlavně trochu pohyb v mezihře. To jsme měli využít v prvních pětadvaceti minutách, kdy jsme byli lepší. I Sparta ale něco měla. Bylo to taktické utkání. Nakonec je to spravedlivé, že oba týmy mají bod.

Nepromítlo se na vašem výkonu i to, že mnohem důležitější zápas hrajete v úterý?
Nepředpokládám, že někdo ve dvacátépáté minutě přemýšlel o tom, jak to bude vypadat s Mariborem. Při tom zápase na to nikdo nemyslí.

Co musíte udělat jinak, abyste vstřelili branku a vypracovali si lepší pozici do odvety?
Musíme s Mariborem podat stoprocentní výkon, hrajeme o hodně. Hlavně musí být všichni fit.

Mluvil jste o výborné atmosféře, stačil jste si ji vůbec během zápasu užít?
Fanoušci byli skvělí po celý zápas. Odměnili nás potleskem, zase byli naším dvanáctým hráčem. I když to dneska nebylo extra super, doufám, že pro lidi to byl zážitek.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy