Boleslav v nastavení zachránila remízu proti Olomouci

16. 8. 2013 22:12
Fotbalisté Mladé Boleslavi na domácí půdě nenavázali na minulé jednoznačné vítězství nad Libercem a proti Olomouci zachraňovali bod až v nastavení.
Jiří Štajner skóroval, Mladá Boleslav ale doma pouze remizovala.
Jiří Štajner skóroval, Mladá Boleslav ale doma pouze remizovala. | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi na domácí půdě nenavázali na minulé jednoznačné vítězství nad Libercem a proti Olomouci zachraňovali bod až v nastaveném čase. V předehrávce 5. kola Gambrinus ligy se zrodila remíza 2:2, když po vypršení normální hrací doby vyrovnával útočník Nešpor.

V první půli branka nepadla, divákům ale vše vynahradila ďábelská tříminutovka po přestávce. V 59. minutě poslal hosty do vedení Navrátil. Ovšem hned za dvě minuty Jiří Štajner svou druhou brankou v mladoboleslavském dresu srovnal skóre.

Jenže za další minutu se prosadil olomoucký Falta a poslal Sigmu znovu do vedení. Poslední slovo měl ale Nešpor.

Boleslav neporazila Sigmu už popáté za sebou, ale udržela si před Hanáky tříbodový náskok v tabulce. Středočeši jsou zatím čtvrtí, Olomouc okupuje sedmou pozici.

5. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:2 (0:0)

Branky: 61. Štajner, 90.+1 Nešpor - 59. Navrátil, 62. Falta. Rozhodčí: Lerch - Pelikán, Štěrba. ŽK: Ščuk, Kysela, Bořil - Škerle, Navrátil, Doležal, Vidlička. Diváci: 3451.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk, Jarolím (81. Štoček) - Štajner, Chramosta (90. Smejkal), Štípek (66. Bořil) - Nešpor. Trenér: Minář.

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Navrátil, Pospíšil, Šindelář, Karaš (89. Ordoš), Falta - Lietava (46. Doležal). Trenér: Kotůlek.

1. Plzeň 4 4 0 0 14:2 12
2. Sparta 4 4 0 0 11:4 12
3. Liberec 4 3 0 1 5:6 9
4. Mladá Boleslav 5 2 2 1 10:5 8
5. Teplice 4 2 2 0 7:5 8
6. Jablonec 4 2 1 1 7:3 7