Sparta podle Frýdka zadělá na titul. Došek věří své Plzni

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 3. 2014 8:00
Šlágr ligy mezi Spartou a Plzní velmi vášnivě prožívají pochopitelně i bývalí fotbalisté obou v současnosti nejlepších českých klubů.
Plzeň vs. Sparta. Velký fotbalový hit je na programu v neděli večer.
Plzeň vs. Sparta. Velký fotbalový hit je na programu v neděli večer. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Celá republika už je natěšená, je tady fotbalový svátek (online reportáž sledujte na Aktuálně.cz). A šlágr ligy mezi Spartou a Plzní velmi vášnivě prožívají pochopitelně i bývalí fotbalisté obou v současnosti nejlepších českých klubů.

Zatímco Martin Frýdek věří nejen ve výhru Letenských, ale i v následný zisk mistrovského titulu, Tomáš Došek bude celým srdcem fandit Viktorii.

"Těším se na skvělý útočný fotbal a výbornou atmosféru na vyprodaném stadionu. Doufám, že nepůjde o žádnou taktickou bitvu a hlavně, že Sparta vyhraje," řekl serveru Aktuálně.cz Frýdek, jehož mladší syn jakožto mladší žák pražské Sparty bude během duelu podávat míče.

Sparta je mírným favoritem

Trojnásobnému mistru ligy v rudém dresu se velmi zamlouvají poslední výkony Lavičkova týmu. "S Brnem hráli v první půli opravdu výborně a na Bohemce to také nebylo špatné, tam se body budou dělat těžko. Sparta se mi moc líbí, hraje útočně, aktivně, ve vysokém tempu," podotkl bývalý záložník národního týmu.

Plzeňský patriot Tomáš Došek sílu Sparty uznává, ovšem je si jistý, že Viktoria neprodá na Letné kůži lacino. "Plzni budu samozřejmě fandit a doufám, že neprohraje," uvedl bývalý plzeňský forvard.

Přiznává však, že je Sparta mírným favoritem fotbalového hitu. "Sparta se rozehrála k velkým výkonům, hráči, kteří tam v posledním roce přišli, výborně zapadli. Navíc Plzeň hraje i poháry a tak budou domácí možná více odpočinutí a nahecovaní na zápas," mínil Došek, který kdysi v plzeňském dresu válel po boku svého dvojčete Lukáše.

Osmibodový náskok rozhodne o titulu

Naopak Frýdek se nedomnívá, že by Plzeňští trpěli nějakou únavou z boje na dvou frontách. "Jsou odehraná dvě kola, tam se o žádné únavě nedá mluvit. Navíc každý hráč potvrdí, že raději hraje zápas dvakrát týdně, než třeba po osmi dnech," podotkl sparťanský srdcař.

Pokud Sparta velkého rivala na svém hřišti porazí, navýší náskok na osm bodů. Může to znamenat rozhodující krok k titulu? Podle Frýdka i Doška ano.

"Řeknu to takhle. Kdyby Sparta vyhrála a potom ten osmibodový náskok ještě prohospodařila, byla by to velikánská škoda. Ne ne, myslím že bude asi hotovo," uvedl Frýdek.

Tomáš Došek v podstatě souhlasí. "Samozřejmě že rozhodnuté to úplně nebude, stát se může cokoli. Ale něco mi říká, že už by si to Sparta vzít nenechala. Osm bodů je opravdu hodně."

Plzeňský boom na úkor Sparty

Ať už ale velký šlágr dopadne jakkoli, je podle Doška pro český fotbal nesmírně dobré, že se taková rivalita dvou silných klubů vůbec zrodila.

"Je to velký tahák ligy. A je to také skvělé pro celou Plzeň. Když jsem tam hrál já, měli jsme rozpočet dvacet milionů, hráli pro patnáct set lidí a bojovali o čtrnácté místo. Teď jezdí do Plzně Bayern nebo Barcelona. Vždycky tu byl hokej, ale to se s takovými fotbalovými zápasy nedá srovnávat," popsal Došek své pocity z plzeňského boomu.

Menší radost už má z vzestupu Viktorie pražská Sparta, jejíž tříleté čekání na vítěznou trofej fanoušky hodně bolí. Dočkají se letos? Nedělní večerní fotbalový hit hodně napoví.

 

Právě se děje

Další zprávy