FOTO Show před Plzní, Sparta vyměnila praporek za mikrofon

Podívejte se na obrázky z netradiční tiskové konference. Sparta vzala novináře tentokrát na trávník Generali arény.
A proč tiskovka zrovna na takovém místě? "Jen asi deset metrů zpátky je místo, odkud Láďa Krejčí téměř před rokem odcentroval na Davida Lafatu, který následně vstřelil jedinou branku loňského zápasu s Plzní," řekl s úsměvem tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík.
Jediný rozdíl byl jen v tom, že v neděli na těhle místech bude devatenáct a půl tisíce fanoušků. Je totiž zcela vyprodáno.
A Sparta straší Plzeň dál: Doma neprohrála už rok a půl.
A pak už pustil ke Slovu trenéra Vítězslava Lavičku. Ten tuší, že pokud Sparta vyhraje, bude velmi blízko titulu. "Kdyby naopak uspěla Plzeň, drama by pokračovalo i v dalších kolech," dodal.
Foto: CPA Eduard Erben
Místo rohového praporku mikrofon, místo soupeře na hřišti novináři. Sparta uspořádala před jarním šlágrem s Plzni netradiční tiskovou konferenci: přímo na trávníku Generali arény.

Praha - Místo rohového praporku mikrofon, místo soupeře na hřišti novináři. Sparta uspořádala před jarním šlágrem s Plzni netradiční tiskovou konferenci: přímo na trávníku Generali arény.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy