Rosický: Některé věci byly hodně špatné. Čeká nás dost práce

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Česko - Norsko.
Petr Čech se představil divákům v Edenu jako čerstvý držitel trofeje Fotbalista roku. Nečekal ovšem, že se na závěr duelu s Norskem stane smutným hrdinou.
Na hřiště dovedli české hráče jejich budoucí malí nástupníci.
Čeští fotbalisté chtěli oplatit Norům porážku 0:3 z léta 2011 z Osla.
Kouč Pavel Vrba zase toužil po vítězné premiéře na lavičce národního týmu.
Foto: CPA Eduard Erben
Kdyby nemusel, tak by ho trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba v poločase nevystřídal. Řeč je o kapitánovi českého týmu Tomáši Rosickém.

Praha - Kdyby nemusel, tak by ho trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba v poločase nevystřídal. Řeč je o kapitánovi českého týmu Tomáši Rosickém, o kterém Vrba prohlásil, že jeho účast na hřišti je stejně důležitá jako účast Pavla Horvátha v základní sestavě fotbalistů Plzně.

Vrba však po zápase přiznal, že při jeho premiéře na lavičce národního týmu nemohl nechat Rosického na hřišti v zápase proti Norsku déle, protože to slíbil manažerovi Arsenalu Arsénu Wengerovi.

Absence Rosického ve druhém poločase byla pro český tým ve hře směrem dopředu velmi citelná, Češi si totiž oproti první půli žádné gólové šance nevytvořili, což Norové v závěru zápasu potrestali vyrovnáním. 

"Škoda že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Některé věci byly dobré, některé hodně špatné. Čeká nás spousta práce, není to totiž jednoduché, když se při změně trenéra snažíte hrát jinak," řekl Rosický novinářům po zápase.

Tomáši, jak náročné pro tým bylo si za tak krátkou dobu navyknout na jiný styl hry, než který předváděl pod trenérem Bílkem?  
Pan Vrba má ale svoji vizi, ví, jak chce hrát. Ale je na nás, jestli to dokážeme proměnit na hřišti a naplnit, co po nás chce. Možná je ale i dobře, že to nebylo perfektní, takhle vidíme chyby, na kterých musíme zapracovat. Ale samozřejmě mě mrzí, že jsme to kvůli fanouškům nedotáhli.

Překvapilo vás, že jich na přátelský zápas přišlo více než 17 tisíc, což dříve nebylo zvykem? 
Ta atmosféra byla výborná. Tolik lidí na přátelák jsem ani nečekal, to se vám pak hraje úplně jinak, než když se na vás celý zápas píská. Samozřejmě je proto škoda, že jsme nedokázali vyhrát, lidé by byli spokojenější.

Mluvil jste ale o tom, že některé věci byly hodně špatné. Co konkrétně jste měl na mysli?
Měli jsme problémy s rozehrávkou odzadu, která vázla. Na ní musíme zapracovat nejvíc. Měli jsme tam hodně zpětných přihrávek až na Petra (Čecha). Když jsme se dostali dopředu, tak už jsme byli nebezpeční. Na finálních třiceti metrech už to bylo mnohem lepší.

Bylo to podle vás tím, že Norové české stopery při rozehrávce napadali, nebo že jste nebyli ještě tolik navyklí na nový systém?
To, co po nás pan Vrba chce, není nic převratného, co bychom nedokázali pochopit. Vždy je to o tom, jestli dokážete taktické pokyny plnit, nebo ne. Takhle ale aspoň vidíme ty chyby, které máme. Musíme na nich pracovat. Jedeme dál. 

Vy sám jste hned z první české střely na branku v 11. minutě skóroval. Gólmana soupeře jste hodně překvapil, když jste míč poslal na přední tyč, že?
Navedl jsem si míč na střed a počítal jsem s tím, že brankář bude čekat obstřel na zadní tyč. Tak jsem to zkusil na přední. On si opravdu udělal krok na obstřel a pak už nemohl zakročit.

Jak moc vás mrzí kvůli panu Vrbovi, že jste při jeho premiéře u týmu nedokázali vyhrát? Přece jen se Pedersenova střela v závěru asi dala chytat...
Asi to měl Petr chytat, on to ví moc dobře sám. Stane se to. Je lepší, když se to stane teď, než aby se to přihodilo v zápase s Nizozemskem.

 

Právě se děje

Další zprávy