Plzeň má nové brankáře. Po Bolkovi přichází Slovák Kozáčik

Sport Sport
28. 6. 2012 11:30
Bývalý brankář Slavie a Sparty podepsal tříletý kontrakt.
Matúš Kozáčik ještě v dresu pražské Sparty.
Matúš Kozáčik ještě v dresu pražské Sparty. | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Úplně novou brankářskou dvojici bude mít v nadcházející sezoně k dispozici Viktoria Plzeň. Západočeský tým po Petru Bolkovi angažoval bývalého brankáře Slavia a Sparty Matúše Kozáčika. Slovenský brankář podepsal ve čtvrtek ve Štruncových sadech tříletý kontrakt.

„Matúš Kozáčik je perspektivní gólman, který ve svém věku nasbíral spoustu zkušeností z těžkých zápasů. Při aktuálním zdravotním stavu Romana Pavlíka jsme hledali brankáře, který by s Petrem Bolkem vytvořil základní dvojici pro duely Evropské ligy i domácí soutěže,“ komentoval transfer generální manažer Viktoria Adolf Šádek.

Ještě není jasné, kdo bude v Plzni jedničkou

Kdo bude jedničkou, zatím není jasné, vše ukáže až průběh letní přípravy. „Matúš nám pomůže vyřešit situaci mezi gólmany. Je to kvalitní fotbalista, který se navíc během několika málo minut stoprocentně rozkoukal v kabině a očividně si viktoriánskou atmosféru užívá,“ uvedl trenér Pavel Vrba.

Jeho slova osmadvacetiletý brankář potvrdil. Zájem Plzně ho prý výrazně potěšil.

Přestup mu doporučil Jan Rezek

„Jedná se o velmi ambiciózní mužstvo s moderním herním projevem. Láká mě možnost evropských pohárů i útok na titul,“ konstatoval Kozáčik, který se o přestupu radil se svým kamarádem Janem Rezkem. Reprezentační záložník mu přestup doporučil.

„Těším se do Čech také kvůli rodině. A v neposlední řadě je to parta v kabině, o které mi ´Réza´ vyprávěl hotové legendy. Už na základě prvních minut můžu potvrdit, že ani v nejmenším nepřeháněl,“ svěřil se brankář.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy