Plzeňský gólman Pavlík jde na operaci. Úvod sezony nestihne

ČTK ČTK
18. 6. 2012 19:29
Roman Pavlík jde na operaci, která má vyřešit problémy se zády
Plzeňský brankář Roman Pavlík jde na operaci zad
Plzeňský brankář Roman Pavlík jde na operaci zad | Foto: Eduard Erben

Plzeň - Fotbalisté Plzně přišli pro úvod nové sezony o brankáře Romana Pavlíka. Zkušený gólman, jenž na jaře plnil roli jedničky, se musí podrobit operaci, která by měla vyřešit jeho přetrvávající problémy se zády. K týmu by se měl připojit v průběhu podzimu.

Šestatřicetiletý Pavlík měl potíže se zády už na konci sezony, kvůli čemuž musel vynechat poslední tři ligová kola. "Po skončení sezony jsem se ve spolupráci s vedením Viktorie snažil situaci řešit intenzivní léčbou, strávil jsem 14 dní v lázních a podrobil se množství fyzioterapeutických procedur, nicméně po deseti dnech přípravy se problémy ozvaly naplno znovu," cituje Pavlíka tisková zpráva klubu.

Sice by prý mohl chytat, ale s omezením a riskoval by trvalé následky. Proto se po poradě s lékaři a klubem rozhodl pro operaci. "Je nám samozřejmě líto, že Roman bude týmu chybět, nicméně v případě odkladu operačního zákroku by byla ohrožena nejen jeho další sportovní kariéra, ale především zdraví jako takové. S Romanem nadále počítáme a potřebujeme ho mít ve Viktorii v plné síle," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Klub má po odchodu Marka Čecha k dispozici do branky novou posilu Petra Bolka, Martina Ticháčka, Lukáše Krbečka a mladého odchovance Aleše Mandouse. "Zjišťovali jsme alternativy dalšího možného doplnění na brankářský post, nicméně vzhledem k široké stávající základně brankařů nás nic nenutí k rychlému a nepromyšlenému řešení. Zvláště když Petr Bolek během prvních dnů v týmu potvrzuje pověst, která ho provázela při příchodu ze Slovenska. Je to velmi kvalitní gólman, skvěle zapadl také do kabiny," dodal Šádek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy