Nezmar ještě bude hrát. Liga mistrů je velkým lákadlem

Sport Sport
11. 6. 2012 10:23
Liberečtí veteráni Nezmar a Janů o rok prodloužili hráčské smlouvy
Jan Nezmar v derby proti Jablonci.
Jan Nezmar v derby proti Jablonci. | Foto: Eduard Erben

Liberec - Vzal si několik týdnů na rozmyšlenou a nakonec učinil rozhodnutí, na které napjatě čekali fanoušci mistrovského Slovanu Liberec. Jeden ze strůjců titulu a v podstatě liberecká legenda Jan Nezmar ještě bude pokračovat v aktivní hráčské kariéře.

Smlouvu ve Slovanu čtyřiatřicetiletý stoper a bývalý útočník prodloužil o jeden rok. Totéž učinil také další veterán, už devětatřicetiletý Tomáš Janů.

Nezmar by sezonu ale nemusel dohrát

Nezmar zvažoval, že se přesune do vedení klubu, vidina účasti v Lize mistrů však byla příliš velkou motivací.  "Můžu ale říct, že je téměř na 99,9 procenta jisté, že nastupuju do své poslední letní přípravy. Smlouva je na rok, ústně jsme ale dohodnutí, že až Slovan skončí v pohárech, tak si s vedením sedneme a řekneme si co dál," uvedl autor osmdesáti ligových gólů.

Nezmar i Janů naznačili, že nejspíš půjde o jejich poslední ligovou sezonu.

„Uvidíme. Dokud mě bude fotbal bavit, tak chci hrát. Věřím, že Slovanu ještě můžu být prospěšný. Bylo by hezké vybojovat na sklonku kariéry Ligu mistrů," poznamenal Tomáš Janů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy