Nezmar ještě bude hrát. Liga mistrů je velkým lákadlem

Sport Sport
11. 6. 2012 10:23
Liberečtí veteráni Nezmar a Janů o rok prodloužili hráčské smlouvy
Jan Nezmar v derby proti Jablonci.
Jan Nezmar v derby proti Jablonci. | Foto: Eduard Erben

Liberec - Vzal si několik týdnů na rozmyšlenou a nakonec učinil rozhodnutí, na které napjatě čekali fanoušci mistrovského Slovanu Liberec. Jeden ze strůjců titulu a v podstatě liberecká legenda Jan Nezmar ještě bude pokračovat v aktivní hráčské kariéře.

Smlouvu ve Slovanu čtyřiatřicetiletý stoper a bývalý útočník prodloužil o jeden rok. Totéž učinil také další veterán, už devětatřicetiletý Tomáš Janů.

Nezmar by sezonu ale nemusel dohrát

Nezmar zvažoval, že se přesune do vedení klubu, vidina účasti v Lize mistrů však byla příliš velkou motivací.  "Můžu ale říct, že je téměř na 99,9 procenta jisté, že nastupuju do své poslední letní přípravy. Smlouva je na rok, ústně jsme ale dohodnutí, že až Slovan skončí v pohárech, tak si s vedením sedneme a řekneme si co dál," uvedl autor osmdesáti ligových gólů.

Nezmar i Janů naznačili, že nejspíš půjde o jejich poslední ligovou sezonu.

„Uvidíme. Dokud mě bude fotbal bavit, tak chci hrát. Věřím, že Slovanu ještě můžu být prospěšný. Bylo by hezké vybojovat na sklonku kariéry Ligu mistrů," poznamenal Tomáš Janů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy