Sparta má zájem o Lietavu. Vytvoří úderné duo s Lafatou?

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 6. 2012 14:22
Slovenský útočník má smlouvu v Žilině, ta žádá odstupné vyšší než 7 milionů korun
Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisty Sparty by mohl posílit slovenský útočník Ivan Lietava. Ten v minulé sezoně hostoval v jiném pražském celku Dukle a nyní by se měl vrátit do Žiliny, ale podle informací serveru profutbal.sk už je domluvený na Letné. Se slovenským mistrem má však stále platnou smlouvu a Žilina prý žádá odstupné 300 tisíc eur (asi 7,6 milionu korun).

Sparta ani sám hráč ovšem zatím dohodu nepotvrdili. "Už na startu přípravy jsme říkali, že máme zájem o to přivést krajního obránce a útočníka. Konkrétní jména ale zatím nebudeme komentovat," řekl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Lietava se údajně nechce zapojit do přípravy v Žilině

"Do konce měsíce mám smlouvu v Dukle a 1. července se mám hlásit v Žilině. Víc k tomu zatím nemám co říci," dodal Lietava, který se ale údajně odmítá zapojit do žilinské přípravy.

Osmadvacetiletý útočník byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem Dukly, v 21 zápasech zaznamenal 11 gólů. Poslední z nich dal v květnu právě Spartě. Na kontě má dvě turecká angažmá v Konyasporu a Denizlisporu, na Slovensku oblékal dres Trnavy, Trenčína, Banské Bystrice a Žiliny.

Ve Spartě by slovenský střelec mohl utvořit údernou dvojici s Davidem Lafatou, o něhož se letenský celek rovněž zajímá.

 

Právě se děje

Další zprávy