Sparta má zájem o Lietavu. Vytvoří úderné duo s Lafatou?

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 6. 2012 14:22
Slovenský útočník má smlouvu v Žilině, ta žádá odstupné vyšší než 7 milionů korun
Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisty Sparty by mohl posílit slovenský útočník Ivan Lietava. Ten v minulé sezoně hostoval v jiném pražském celku Dukle a nyní by se měl vrátit do Žiliny, ale podle informací serveru profutbal.sk už je domluvený na Letné. Se slovenským mistrem má však stále platnou smlouvu a Žilina prý žádá odstupné 300 tisíc eur (asi 7,6 milionu korun).

Sparta ani sám hráč ovšem zatím dohodu nepotvrdili. "Už na startu přípravy jsme říkali, že máme zájem o to přivést krajního obránce a útočníka. Konkrétní jména ale zatím nebudeme komentovat," řekl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Lietava se údajně nechce zapojit do přípravy v Žilině

"Do konce měsíce mám smlouvu v Dukle a 1. července se mám hlásit v Žilině. Víc k tomu zatím nemám co říci," dodal Lietava, který se ale údajně odmítá zapojit do žilinské přípravy.

Osmadvacetiletý útočník byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem Dukly, v 21 zápasech zaznamenal 11 gólů. Poslední z nich dal v květnu právě Spartě. Na kontě má dvě turecká angažmá v Konyasporu a Denizlisporu, na Slovensku oblékal dres Trnavy, Trenčína, Banské Bystrice a Žiliny.

Ve Spartě by slovenský střelec mohl utvořit údernou dvojici s Davidem Lafatou, o něhož se letenský celek rovněž zajímá.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy