Jiráček podepsal Hamburku. Přestoupil za 4 miliony eur

Sport Sport
27. 8. 2012 21:00
Český fotbalista Petr Jiráček se upsal bundesligovému Hamburku.
Petr Jiráček bude hrát za Hamburk
Petr Jiráček bude hrát za Hamburk | Foto: Reuters

Berlín - Český fotbalista Petr Jiráček se upsal bundesligovému Hamburku.

Šestadvacetiletý záložník opouští Wolfsburg po půl roce, Hamburk za něj údajně zaplatil čtyři miliony eur (zhruba 99 milionů korun).

Transfer definitivně schválilo vedení hamburského klubu a Jiráček podepsal čtyřletou smlouvu. ČTK to potvrdil Jiráčkův agent Dalibor Lacina.

"Petr je rád, že se podařilo tento transfer uskutečnit v rekordně krátké době. Jakmile bylo jasné, že nebude ve Wolfsburgu vytěžovaný, začali jsme pro něj hledat odpovídající klub," uvedl Lacina.

O tom, že kouč Vlků Felix Magath už o Čecha nestojí, se spekulovalo delší dobu.

"Hamburk Jiráčka chce a my jsme v situaci, že se ho můžeme vzdát," uvedl Magath po víkendovém kole bundesligy.

Do utkání se Stuttgartem trenér Jiráčka vůbec nenominoval.

Jarolím: Pro Hamburk bude velkou posilou

V Hamburku se Jiráček sejde s dalším českým reprezentantem, brankářem Jaroslavem Drobným.

A v klubu bude chtít navázat na výkony někdejší opory Davida Jarolíma, který v přístavním městě dělal dokonce kapitána.

Právě Jarolím se v německém tisku vyjádřil o Jiráčkovi velmi pochvalně.

"Pro Hamburk bude velkou posilou. Připomíná mi Zé Roberta. Je silný běžecky a v soubojích, je nebezpečným střelcem," poznamenal Jarolím.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy