AC Milán začal nový ročník Serie A nečekanou porážkou

26. 8. 2012 22:55
Fotbalisté Sampdorie Janov porazili v prvním kole italské ligy AC Milán. Ligovému nováčkovi zařídil výhru 1:0 na hřišti vicemistra obránce Andrea Costa.
Andrea Costa se raduje ze vstřelené branky do sítě AC Milán
Andrea Costa se raduje ze vstřelené branky do sítě AC Milán | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Sampdorie Janov porazili v prvním kole italské ligy AC Milán.

Ligovému nováčkovi zařídil výhru 1:0 na hřišti vicemistra obránce Andrea Costa.

Janovský tým se při návratu do Serie A po roční přestávce na San Siru hlavně bránil, jenže soupeř oslabený o kanonýra Ibrahimovice, který odešel do Paris St. Germain, se neprosadil.

Na druhé straně naopak z první šance přišel gól: po rohovém kopu se trefil přesně k tyči Costa.

V nervózním závěru pak hosté přečkali velký závar před svou brankou včetně tyčí po pokusech Boatenga a Yepese.

Sampdoria měla kvůli zapojení do sázkařského skandálu odečtený jeden bod, takže v tabulce se dostala dva body do plusu.

Zeman v obnovené premiéře remizoval

Český trenér Zdeněk Zeman ve své obnovené ligové premiéře na lavičce AS Řím k vítězství nedovedl.

Jeho svěřenci nedokázali zúročit převahu nad Catanií a až brankou v nastavení vybojovali remízu 2:2 s Catanií.

Zeman usedl na lavičku týmu Serie A po sedmi letech, slibované ofenzivní pojetí ale dlouho vázlo.

Římané sice měli převahu, jenže jedinou branku vstřelili hosté ze Sicílie zásluhou Giovanniho Marcheseho, který využil ofsajdovou pozici.

V 59. minutě premiérový gól AS pod vedením pražského rodáka vstřelil nůžkami útočník Pablo Osvaldo, jenže o deset minut později šli brankou Alejandra Gómeze do rozhodujícího vedení znovu hosté.

Vytrvalý tlak přinesl AS bod až v nastavení zásluhou Nicolase Lópeze.

Vackovo Chievo porazilo Boloňu

Posledních pět minut si zahrál záložník Kamil Vacek, jehož Chievo díky zásahům Sergia Pellissiera a Rinalda Cruzada porazilo Boloňu 2:0.

Útočník Lazia Libor Kozák zůstal na lavičce jako nevyužitý náhradník, výhru jeho týmu 1:0 v Bergamu zařídil brazilský středopolař Hernanes.

AC Milán - Sampdoria Janov 0:1 (58. Costa), AS Řím - Catania 2:2 (59. Osvaldo, 90.+1 López - 28. Marchese, 69. Gómez), Bergamo - Lazio Řím 0:1 (17. Hernanes), Chievo - Boloňa 2:0 (65. Pellissier, 79. Cruzado), FC Janov - Cagliari 2:0 (51. Merkel, 85. Immobile), Palermo - Neapol 0:3 (45.+3 Hamšík, 79. Maggio, 88. Cavani), Pescara - Inter Milán 0:3 (17. Sneijder, 19. Milito, 81. Coutinho), Siena - FC Turín 0:0.