Škrtel hrubou chybou daroval City bod, Arsenal opět bez gólu

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 8. 2012 19:04
Gunners i ve druhém zápase letošní Premier League uhráli jen bezbrankovou remízu.
Ani Lukas Podolski se nedokázal prosadit.
Ani Lukas Podolski se nedokázal prosadit. | Foto: Reuters

Londýn - Střelecká nemohoucnost provází na počátku nové sezony anglické Premier League fotbalisty Arsenalu.

Svěřenci Arséna Wengera i ve druhém utkání pouze remizovali 0:0, tentokrát na půdě Stoke City.

Ve šlágru kola remizoval Liverpool doma na Anfield Road s Manchesterem City 2:2.

Arsenal je bez Van Persieho nulový

Ukazuje se, že nahradit nizozemského kanonýra Robina van Persieho, který odešel do konkurenčního Manchesteru United, bude pro Arsenal velmi složité.

Wenger postavil do útočné vozby tři letní posily, Němce Lukase Podolského, Francouze Oliviera Girouda i Španěla Santiho Cazorlu, které doplňoval Gervinho.

Jenže nikdo z útočných es se nedokázal prosadit.

Nejblíže gólu byl v závěru utkání právě Giroud, který zkusil překvapit vyběhnuvšího brankáře z velké dálky a jen těsně přestřelil.

Domácí vstřelili sice branku již v sedmé minutě, rozhodčí však trefu Walterse kvůli ofsajdu neuznal.

Reds darovali City bod dvěma hrubkami

Obhájci titulu dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat.

Nejprve se po půlhodině trefil po centru Gerrarda z rohového kopu nechytatelnou hlavičkou slovenský stoper Martin Škrtel.

Citizens vyrovnali v 63. minutě, když Yaya Touré využil špatného zákroku brankáře Reds Pepeho Reiny.

Jenže za tři minuty vrátil Reds vedení Luis Suárez parádním gólem z volného přímého kopu.

Bod hostům zajistil deset minut před koncem Tévez, když využil katastrofální selhání Škrtela.

Slovenský obránce zpětnou přihrávkou vyslal soupeře do samostatného úniku, šikovný Argentinec udělal Reinovi kličku a zakončil do prázdné branky.

Stoke - Arsenal 0:0

Liverpool - Manchester City 2:2 (34. Škrtel, 66. Suárez - 63. Y. Touré, 80. Tévez).

1. Chelsea 3 3 0 0 8:2 9
2. Swansea 2 2 0 0 8:0 6
3. Everton 2 2 0 0 4:1 6
4. West Bromwich 2 1 1 0 4:1 4
5. Manchester City 2 1 1 0 5:4 4
6. Fulham 2 1 0 1 7:3 3
7. Manchester United 2 1 0 1 3:3 3
8. Wigan 2 1 0 1 2:2 3