Antonín Vavrda Antonín Vavrda
27. 8. 2012 7:52
Fotbalisté Paris St. Germain se v domácí soutěži více než trápí.
Zápas francouzské ligy Paris St. Germain - Bordeaux 0:0 | Video: Aktuálně.cz

Paříž - Fotbalisté bohatého Paris St. Germain se v domácí soutěži trápí, vicemistr ligy také ve třetím kole Ligue 1 pouze remizoval, podruhé v řadě dokonce 0:0.

Zlatan Ibrahimovič, Javier Pastore, Ezequiel Lavezzi, Nené, Tiéné, Menéz či Lucas Moura. To měla být drtivá ofenzivní vozba, po jejíž nájezdy padne každá obrana nejen ve Francii, ale i v celé Evropě.

Slabí soupeři na úvod nepomohli

Jenže ouhle. První kolo proti slabému Lorientu 2:2, když navíc zachraňoval remízu v 90. minutě z penalty právě hvězdný Švéd Zlatan. Ve druhém plichta 0:0 na půdě ještě slabšího Ajaccia.

A nyní další remíza 0:0 s Bordeaux, za které v 77. minutě nastoupil i český záložník Jaroslav Plašil. Suma sumárum: 3 zápasy, 3 remízy, 11. místo v lize a skóre 2:2.

Když do týmu jen za jedno léto investujete přes 100 milionů euro, jako katarští šejkové v čele s Nasser Al-Khelaifiím, očekáváte od něj přece jen více. Kouč Ancelotti ale stále nepanikaří.

Kouči Ancelottimu chybí bojovnost

"Neměli jsme vůbec prostor pro kombinaci, musíme se zlepšit, nehrajeme svou hru, málo bojujeme," pronesl zkušený Ital pro klubový web. Jeho svěřenci měli sice více ze hry, pravdou ale zůstává, že se Zlatan a spol. prosazovali jen střelami z dálky nebo přímých kopů.

Ty ale lítaly buďto okolo tyček Carassovy branky a co šlo na ní, s tím si francouzský gólman poradil. Mizernou náladu nad Paříží nevylepšil ani hlavní sudí, který pro domácí v závěru první půle neodpískal penaltu, za hraní rukou brazilského stopera Henriqueho po hlavičce jeho krajana Alexe.

Budou mít katarští majitelé trpělivost?

"Musíme více bojovat, věřím, že když budeme poctivě pracovat, najdeme klíč k otevření obrany soupeře v dalším zápase, i když nás čeká silné Lille," prohlásil po zápase právě Alex.

"Jsem zklamaný ze vstupu do soutěže, ale můžeme se jen zlepšit. Potřebujeme si rozpomenout na výkony ze závěru loňské sezóny," dodal Ancelotti. Jen aby si dříve Nasser Al-Khelaifi nevzpomněl, jak se píše výpověď ...