Dukle neuznali sudí gól a z Příbrami odjíždí jen s bodem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 8. 2012 21:22
Fotbalisté Příbrami remizovali doma s Duklou 1:1, přestože měli ve druhé půli více šancí a hostům neuznali sudí regulérní branku.
Fotbalisté Dukly nemohou být s výkony v posledních zápasech spokojeni.
Fotbalisté Dukly nemohou být s výkony v posledních zápasech spokojeni. | Foto: Jakub Šafránek

Příbram - Po jasné čtvrteční výhře Slavie nad Brnem, napodobili fotbalisté Příbrami a Dukly Praha v rámci 5. kola první fotbalové ligy páteční výsledek 1:1 ze zápasu Jihlavy s Olomoucí.

Hosty poslal do vedení ve 39. minutě Borek, po změně stran vyrovnal na konečných 1:1 skvěle hrající Dejmek. Na výsledku nic nezměnily ani velké šance Příbrami ani regulérní branka hostí. Pomezní sudí totiž chybně odmával ofsajdové postavení zakončujícího Pázlera.

Pikantní souboj začali lépe hosté

Stále pikantní souboj dvou týmů, které se ještě nedávno přely o nástupnictví kdysi slavného klubu (Příbram získala od Dukly licenci, měla i její Síň slávy), nabídl zajímavou podívanou především ve druhé půli.

Tu první ovládli jasně favorizovaní domácí, kteří se ale gólově prosadili až v závěru poločasu, když se po vydařeném signálu trefil po rohovém kopu Borek.

Jenže domácí zápas nezabalili. "Byl to náš tradiční výkon. První půle velmi slušná, ve druhé jsme ztratili kontrolu nad zápasem a v závěru se strachovali o výsledek," hodnotil duel pro Českou televizi kouč Dukly Luboš Kozel.

Příbram byla ve druhé půli lepším týmem

Příbramští totiž ve druhém poločase přidali na obrátkách a v 57. minutě se po standardní situaci Tomáše Pilíka prosadil hlavou stoper Dejmek. Od vstřeleného gólu se valila na hostující obranu jedna útočná lavina za druhou, leč Středočeši často dopláceli na zbrklost v koncovce.

Do vedení tak mohla jít paradoxně Dukla, když se v 62. minutě objevil za obranou Berger, po jehož přihrávce skóroval Pázler. Pomezní ale (chybně) odmával ofsajd. "Ještě jsem to neviděl, ale jestli to byl ofsajd, tak mě to mrzí. Bod ale bereme, v závěru měli domácí navrch," prohlásil Kozel.

"Pro nás je bod málo, chtěli jsme vyhrát. Od zápasu se Spartou hrajeme lépe a lépe, bohužel výsledky zatím nepřicházejí," kontroval domácí kouč David Vavruška, jehož svěřenci remizovali potřetí v řadě a i s minulou sezónou čekají už 11 zápasů na výhru.

Dvanáctý pokus budou mít Příbramští za týden proti Slovácku...

Slovácko poprvé v lize zvítězilo

Právě Slovácko si v letošním ročníku připsalo první výhru, když na domácí půdě zdolalo Teplice 2:1. Hosté přitom po poločase vedli po trefě Štěpána Vachouška. Ve druhé půli však nejprve vyrovnal z pokutového kopu nařízeném za faul Rosy na Hlúpika Volešák.

A pak měl šťastnou ruku při své premiéře na lavičce Slovácka trenér Svatopluk Habanec. Na hřiště poslal dlouhána Libora Doška a ten v 70. minutě přesnou hlavičkou rozhodl. Závěrečný tlak Teplic už na výsledku nic nezměnil.

5. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Dukla Praha 1:1 (0:1)

Branky: 57. Dejmek - 39. Borek. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Kocián. ŽK: Krbeček - Božič, Borek.

Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Mišůn - Šlapák (78. P. Pilík), T. Pilík (83. Kalivoda), Koukal, Pleško (81. Wágner) - Střihavka, Danoski. Trenér: Vavruška.

Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Podrazký (67. Malý), Borek, Gedeon - Berger, Marek (62. Pospěch), Pázler (86. Štetina). Trenér: Kozel.

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 48. Volešák z pen., 70. Došek - 37. Vachoušek. Rozhodčí: Proske - Gallo, Paták. ŽK: Kuncl, Volešák, Reinberk, Došek, Kerbr, Fujerik - Lukáš, Rosa, Ježdík, Grigar. Diváci: 4042.

Slovácko: Melichárek - Kuncl (46. Reinberk), Mezlík, Trousil, Kubáň - Hlúpik (60. Došek), Volešák, Daníček, Valenta, Kerbr - Kovář (84. Fujerik). Trenér: Habanec.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Krátký (76. Vondrášek), Matula (81. Melunovič), Vachoušek, Vůch (54. Jablonský) - Mahmutovič. Trenér: Přerost.

1. Sparta 4 3 1 0 10:4 10
2. Jablonec 4 3 1 0 9:3 10
3. Plzeň 4 2 1 1 9:5 7
4. Liberec 4 2 1 1 8:4 7
5. Mladá Boleslav 4 2 1 1 5:4 7
6. Brno 5 2 1 2 6:12 7