Bojuje Rooney po krvavém zranění o budoucnost v Manchesteru?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
27. 8. 2012 8:56
Anglický fotbalista Wayne Rooney podle komentáře v britském deníku The Sun bojuje o budoucnost v Manchesteru United.
Zraněný Wayne Rooney opuští hřiště na stadionu Old Trafford
Zraněný Wayne Rooney opuští hřiště na stadionu Old Trafford | Foto: www.skysports.com

Manchester - Dva měsíce bez fotbalu. Tak zní poslední zprávy o zranění šestadvacetiletého anglického útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho ze sobotního ligového duelu s Fulhamem (3:2).

Ofenzivnímu esu United roztrhl stehno neúmyslně svou kopačkou útočník soupeře Hugo Rodallega poté, co na Rooneyho došlápl po své střele v nastavení zápasu na Old Trafford (video zde).

Rooneyho zranění: díra ve stehně až na kost

Rooneymu ošklivé zranění, kdy měl podle zpráv lékařů roztržený sval až na kost, spravilo deset vnějších stehů a další vnitřní, který stáhl roztržený sval. Podle deníku The Sun ale zranění nemusí být největším trablem pro rodáka z Liverpoolu.

Nejlepší střelec "Red devils" v loňské sezóně totiž měl v létě po Euro další roztržky s koučem Alexem Fergusonem, který mu mimo jiné vyčetl, že má před startem nové sezóny nadváhu.

Když se Rooneymu před týdnem nepovedl zápas 1. kola Premier League proti mateřskému Evertonu, který United prohráli 0:1 (souboj jsme sledovali v on-line reportáži zde!), začal v sobotu proti Fulhamu na lavičce.

Tam se sice náramně bavil, přesto skvělý výkon Robina van Persieho, který jej navíc vyšperkoval i gólem, mu musel přidělat pár vrásek na čele a ubrat trochu z nových nastřelených vlasů.

Van Persie je nyní útočníkem číslo jedna

Nizozemský snajpr se velice snadno dostal do pozice útočníka United číslo jedna a nyní bude mít další dva měsíce na to, aby ji potvrdil, aniž by byl pod extrémním tlakem největšího konkurenta.

Navíc vztahy RVP s Fergusonem po čerstvém podpisu smlouvy, na které ještě neuschl inkoust, jsou bezpochyby na trochu jiné vlně než ty mezi skotským manažerem a Rooneym.

Ty se hodně pokřivily před dvěma lety i loni, kdy nejprve Rooney odmítal podepsat novou smlouvu a následně uvažoval o přestupu do týmu městského konkurenta City.

Dokáže se Rooney vrátit?

Navíc ryšavý buldok, nad kterým v teenagerském věku držel Ferguson ochranou ruku, několikrát zaplnil svými výstřelky i titulky (nejen) ostrovních bulvárů.

Možná také proto Neil Custis ve svém článku ve výše zmíněném deníku napsal: "Rooneyho čeká boj na třech frontách: uzdravit se, vrátit se zpět do týmu a ukázat, že jeho budoucnost je v Manchesteru United."

 

Právě se děje

Další zprávy