Bojuje Rooney po krvavém zranění o budoucnost v Manchesteru?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
27. 8. 2012 8:56
Anglický fotbalista Wayne Rooney podle komentáře v britském deníku The Sun bojuje o budoucnost v Manchesteru United.
Zraněný Wayne Rooney opuští hřiště na stadionu Old Trafford
Zraněný Wayne Rooney opuští hřiště na stadionu Old Trafford | Foto: www.skysports.com

Manchester - Dva měsíce bez fotbalu. Tak zní poslední zprávy o zranění šestadvacetiletého anglického útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho ze sobotního ligového duelu s Fulhamem (3:2).

Ofenzivnímu esu United roztrhl stehno neúmyslně svou kopačkou útočník soupeře Hugo Rodallega poté, co na Rooneyho došlápl po své střele v nastavení zápasu na Old Trafford (video zde).

Rooneyho zranění: díra ve stehně až na kost

Rooneymu ošklivé zranění, kdy měl podle zpráv lékařů roztržený sval až na kost, spravilo deset vnějších stehů a další vnitřní, který stáhl roztržený sval. Podle deníku The Sun ale zranění nemusí být největším trablem pro rodáka z Liverpoolu.

Nejlepší střelec "Red devils" v loňské sezóně totiž měl v létě po Euro další roztržky s koučem Alexem Fergusonem, který mu mimo jiné vyčetl, že má před startem nové sezóny nadváhu.

Když se Rooneymu před týdnem nepovedl zápas 1. kola Premier League proti mateřskému Evertonu, který United prohráli 0:1 (souboj jsme sledovali v on-line reportáži zde!), začal v sobotu proti Fulhamu na lavičce.

Tam se sice náramně bavil, přesto skvělý výkon Robina van Persieho, který jej navíc vyšperkoval i gólem, mu musel přidělat pár vrásek na čele a ubrat trochu z nových nastřelených vlasů.

Van Persie je nyní útočníkem číslo jedna

Nizozemský snajpr se velice snadno dostal do pozice útočníka United číslo jedna a nyní bude mít další dva měsíce na to, aby ji potvrdil, aniž by byl pod extrémním tlakem největšího konkurenta.

Navíc vztahy RVP s Fergusonem po čerstvém podpisu smlouvy, na které ještě neuschl inkoust, jsou bezpochyby na trochu jiné vlně než ty mezi skotským manažerem a Rooneym.

Ty se hodně pokřivily před dvěma lety i loni, kdy nejprve Rooney odmítal podepsat novou smlouvu a následně uvažoval o přestupu do týmu městského konkurenta City.

Dokáže se Rooney vrátit?

Navíc ryšavý buldok, nad kterým v teenagerském věku držel Ferguson ochranou ruku, několikrát zaplnil svými výstřelky i titulky (nejen) ostrovních bulvárů.

Možná také proto Neil Custis ve svém článku ve výše zmíněném deníku napsal: "Rooneyho čeká boj na třech frontách: uzdravit se, vrátit se zpět do týmu a ukázat, že jeho budoucnost je v Manchesteru United."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

O místo policejního prezidenta se uchází jediný kandidát, dosavadní náměstek Vondrášek

Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na Twitteru to uvedlo ministerstvo vnitra. Během úterý však ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou. Česká televize a deník Právo v pondělí uvedly, že přihlášku do nabídkového řízení podal náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.

"Do nabídkového řízení se přihlásil jeden kandidát. Do dnešního večera však ještě mohou další včas podané přihlášky dojít poštou," uvedlo vnitro. Uchazeče podle ministerstva nyní posoudí poradní komise, která své závěry předloží ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN).

Švejdar své rozhodnutí požádat o uvolnění ze služebního poměru oznámil už v polovině loňského prosince. Informaci zveřejnil poté, co se s Rakušanem počátkem měsíce sešel. Rakušan v té době ještě nebyl jmenován do funkce.

Nabídkové řízení se týká členů bezpečnostních sborů zařazených v 11. platové třídě i příslušníků zpravodajských služeb. Pokud se uchazeče nepodaří najít touto cestou, následovat bude výběrové řízení. Do toho by se mohli přihlásit i další uchazeči, například šéf pražských policistů Tomáš Lerch, o němž jako o kandidátovi na policejního prezidenta v minulosti média spekulovala.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Zemědělcům se letos zvýší mzdové tarify o 4,19 procenta

Mzdové tarify v zemědělství letos vzrostou v průměru o 4,19 procenta. U nejnižších tarifních stupňů bude nárůst o něco vyšší. Vyplývá to z kolektivní smlouvy, kterou podepsali zástupci Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Součástí dohody je i navýšení příspěvku zaměstnavatelů na penzijní připojištění zaměstnanců.

Podpisu dohody předcházelo vyjednávání, které začalo loni. Zemědělští odboráři požadovali zvýšení tarifů o 5,6 procenta a zvýšení příspěvku na penzijní připojištění o 100 korun měsíčně na 800 Kč. Loni rostly mzdové tarify v průměru o 3,2 procenta, navýšení tak kopírovalo předloňskou inflaci. Počet pracovníků v zemědělství předloni meziročně klesl podle ministerstva zemědělství o 0,2 procenta na 98 800 lidí. 

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Bývalý šéf krajské hospodářské kriminálky Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy