VfL Wolfsburg

Fotbalový klub hrající německou Bundesligu. V uplynulé sezoně 2014/15 obsadil druhé místo.

Weghorst prodloužil neporazitelnost Wolfsburgu

Nizozemský kanonýr Wout Weghorst prodloužil neporazitelnost Wolfsburgu v bundesligové sezoně. Dvěma góly totiž rozhodl o výhře 2:1 nad fotbalisty Eintrachtu Frankfurt, po níž se Wolfsburg posunul po předehrávce 11. kola na čtvrté místo tabulky.

Hosté vedli od 62. minuty po penaltě jiného nizozemského legionáře Base Dosta, ale Weghorst v poslední čtvrthodině zápas otočil. Nejprve také proměnil pokutový kop a v 88. minutě přidal už devátou trefu v ročníku.

V tabulce střelců jsou před Weghorstem jen polský kanonýr Bayernu Robert Lewandowski s 12 góly a norský mladík Erling Haaland z Dortmundu s deseti trefami.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (76. z pen. a 88. Weghorst - 63. Dost z pen.).

Kouč Flick v Bayernu uspěl a měl by zůstat do konce sezony

U mistra fotbalové bundesligy Bayernu Mnichov zůstane s největší pravděpodobností kouč Hansi Flick až do konce sezony. Když převzal v listopadu trápící se tým po Niku Kovačovi, dostal od vedení důvěru do Vánoc. Vše nasvědčuje tomu, že ji naplnil. Fotbalisté Bayernu po dnešní výhře 2:0 nad Wolfsburgem stráví pauzu na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na lídra Lipsko.

"Není důvod, proč by nepokračoval," řekl dnes ředitel klubu Karl-Heinz Rummenigge. "Jsme spokojeni s tím, jak se tým posunul, i s kvalitou hry. Také výsledky jsou velmi dobré. Odvedl kvalitní práci," chválil Flicka. Kouč sám nechtěl předjímat a odkázal na plánované nedělní jednání s vedením.