Haindlová vrací úder: Peltova výzva je naprosto absurdní

Sport Sport
5. 2. 2013 13:31
Předsedkyně ORK odmítla výzvu Miroslava Pelty, aby odstoupila ze své funkce.
Markéta Haindlová a Michel Platini.
Markéta Haindlová a Michel Platini. | Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Peltova pondělní výzva k rezignaci? Absurdní požadavek, tvrdí předsedkyně Odvolací a revizní komise (ORK) FAČR Markéta Haindlová.

V prohlášení, které rozeslala v úterý médiím, nicméně uvedla, že prostředí ve Fotbalové asociaci se zhoršilo natolik, že se v něm téměř nedá pracovat a odstoupení v budoucnu možná bude muset zvážit.

Pelta: Emoce do FAČR nepatří

O co v této půtce jde? Výkonný výbor Asociace v čele s Miroslavem Peltou se včera rozhodl vyzvat Haindlovou k odstoupení, jelikož odeslala na ústředí UEFA informace, který výbor předtím neodsouhlasil.Ty se přitom týkaly aktuální kauzy v českém fotbale, která stála místo například předsedu disciplinární komise Jiřího Goldu.

"Markéta pod vlivem emocí toho, že se chtěla zastat kamaráda pana Goldy (Jiří, bývalý předseda Disciplinární komise FAČR), poslala na UEFA rozhodnutí Výkonného výboru, které jsme neschválili," řekl po zasedání Výkonného výboru předseda FAČR Miroslav Pelta (více zde).

Haindlová: Pelta do toho nemá co mluvit

Jak ale dnes prohlašuje Haindlová, údajně šlo o rozhodnutí celé ORK, nikoliv jí samotné, a proto prý do celé věci nemá výkonný výbor nemá co mluvit. 

"V rámci své kontrolní činnosti, za účelem odvrácení možné vysoké pokuty od FIFA, resp. UEFA, se Odvolací a revizní komise jednomyslně rozhodla kontaktovat ředitele právního oddělení UEFA, který byl sdělenými informacemi znepokojen a požádal o zaslání písemných podkladů. Na základě toho mu byl obratem zaslán pracovní překlad připravovaného rozhodnutí pro Výkonný výbor," píše se v prohlášení. 

Jinými slovy: komise informovala UEFA a poté se chystala o věci zpravit výkonný výbor, jenž původní zprávy pro UEFA nemá právo kontrolovat.

Lze ve FAČR fungovat?

"Při hodnocení celého vývoje událostí se nelze ubránit dojmu, že kroky Výkonného výboru vůči Odvolací a revizní komisi souvisejí s předchozími požadavky Odvolací a revizní komise na předložení materiálů pro kontrolu hospodaření FAČR," dodává Haindlová.

"Zcela jistě zvážím své další kroky v rámci fotbalového hnutí. Pomalu z českého fotbalu odchází lidé, kterých jsem si nejvíce vážila, a současné prostředí neodpovídá podmínkám, ve kterých lze normálně fungovat. Považuji za absurdní, že ještě před týdnem mě předseda prosil, abych ze své funkce neodcházela, a nyní mě vyzývá k odstoupení," tvrdí Haindlová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy