Boss Starka: Pelta určitě kauzu nechce zamést

ČTK ČTK
23. 1. 2013 18:34
Šéf Příbrami Jaroslav Starka cítí stejnou nedůvěru v disciplinární komisi jako FAČR.
Šéf Příbrami Jaroslav Starka cítí stejnou nedůvěru v disciplinárku jako FAČR
Šéf Příbrami Jaroslav Starka cítí stejnou nedůvěru v disciplinárku jako FAČR | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Podle prezidenta příbramského fotbalového klubu Jaroslava Starky dospěl výkonný výbor FAČR k rozhodnutí nechat vyšetřovat všechny korupční kauzy výhradně policii proto, že ztratil důvěru v současnou disciplinární komisi.

Nikoli proto, že by chtěl zametat korupční kauzy pod koberec.

Nízké tresty a protahy

"Asi už komisi nevěří tak jako já. Pokud v minulosti rozhodla o tom, že nějaký klub se korupčně provinil, tak měl jít z ligy pryč a ne dostat jen minus devět bodů," řekl Starka s narážkou na případ Sigmy Olomouc s Bohemians Praha.

Vadí mu zejména to, že disciplinární komise pod vedením Jiřího Goldy váhala s tresty. "Jsou to už tři měsíce, co kauza (údajného uplácení při loňském utkání Jablonec - Plzeň) běží, ale stále nic. Jen se to neustále oddaluje. Tohle by se za Alexandra Károlyiho nestalo," jmenoval Starka bývalého předsedu disciplinárky.

Ten je také podle zákulisních spekulací hlavním kandidátem na nástupce Goldy, jenž dnes rezignoval.

Má jít o dobro fotbalu

Golda při rezignaci prohlásil, že tak činí proto, že výkonný výbor chce celou kauzu zamést pod koberec. To si však Starka nemyslí. "Určitě ne. Jako nejvyšší fotbalový orgán má na takový krok právo," dodal.

Podobně se k tomu staví i ředitel brněnské Zbrojovky Zdeněk Kudela. "Věřím, že vědí, proč to dělají, a že to dělají v zájmu českého fotbalu," řekl Kudela.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy