Boss Starka: Pelta určitě kauzu nechce zamést

ČTK ČTK
23. 1. 2013 18:34
Šéf Příbrami Jaroslav Starka cítí stejnou nedůvěru v disciplinární komisi jako FAČR.
Šéf Příbrami Jaroslav Starka cítí stejnou nedůvěru v disciplinárku jako FAČR
Šéf Příbrami Jaroslav Starka cítí stejnou nedůvěru v disciplinárku jako FAČR | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Podle prezidenta příbramského fotbalového klubu Jaroslava Starky dospěl výkonný výbor FAČR k rozhodnutí nechat vyšetřovat všechny korupční kauzy výhradně policii proto, že ztratil důvěru v současnou disciplinární komisi.

Nikoli proto, že by chtěl zametat korupční kauzy pod koberec.

Nízké tresty a protahy

"Asi už komisi nevěří tak jako já. Pokud v minulosti rozhodla o tom, že nějaký klub se korupčně provinil, tak měl jít z ligy pryč a ne dostat jen minus devět bodů," řekl Starka s narážkou na případ Sigmy Olomouc s Bohemians Praha.

Vadí mu zejména to, že disciplinární komise pod vedením Jiřího Goldy váhala s tresty. "Jsou to už tři měsíce, co kauza (údajného uplácení při loňském utkání Jablonec - Plzeň) běží, ale stále nic. Jen se to neustále oddaluje. Tohle by se za Alexandra Károlyiho nestalo," jmenoval Starka bývalého předsedu disciplinárky.

Ten je také podle zákulisních spekulací hlavním kandidátem na nástupce Goldy, jenž dnes rezignoval.

Má jít o dobro fotbalu

Golda při rezignaci prohlásil, že tak činí proto, že výkonný výbor chce celou kauzu zamést pod koberec. To si však Starka nemyslí. "Určitě ne. Jako nejvyšší fotbalový orgán má na takový krok právo," dodal.

Podobně se k tomu staví i ředitel brněnské Zbrojovky Zdeněk Kudela. "Věřím, že vědí, proč to dělají, a že to dělají v zájmu českého fotbalu," řekl Kudela.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na Bečvě se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

před 10 minutami

Policie navrhla obžalovat 16 lidí a 5 firem v kauze Via Chem

Královéhradecká krajská policie navrhla obžalovat 16 lidí a pět firem v kauze kolem společnosti Via Chem Group a manipulací insolvenčních řízeních se škodou přes 161 milionů korun. Spis po téměř pětiletém vyšetřování policie s návrhem na podání obžaloby poslala na Vrchní státní zastupitelství v Praze. 

Podle dřívějších informací jsou mezi obviněnými podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala či bývalá českobudějovická soudkyně Marie Červinková. Hala i Sisák obvinění dříve odmítli a označili jej za nesmyslné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy