FOTO Golda, Pelta, Paclík. Kdo je kdo v korupční aféře?

Už téměř dva měsíce hýbe českým fotbalem kauza kolem tzv. Křetínského tašky, potažmo údajně zmanipulovaného zápasu Gambrinus ligy mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň. Podívejte se ve fotogalerii Aktuálně.cz na všechny hlavní aktéry této aféry a zjistěte, jakou roli hrají.
Jednou z hlavních postav korupční aféry byl až do středy Jiří Golda (na snímku). Ten se ale po dnešním rozhodnutí Výkonného výboru rozhodl rezignovat.
Proč? Šéf FAČR Miroslav Pelta (uprostřed) a jeho spolupracovníci z Výkonného výboru se rozhodli, že vešekeré fotbalové korupční kauzy má řešit už jen policie. A to včetně té aktuální, kterou se právě Golda snažil ukončit. Což se šéfovi DK pochopitelně nezamlouvalo ...
Korupční kauza, která se táhne už od září, se eminentně týká dvou fotbalových klubů - Viktorie Plzeň a jejího šéfa Tomáše Paclíka (na snímku) ...
... a Daniela Křetínského, bosse Sparty. Právě on přijel na Strahov počátkem září s taškou údajných důkazů o korupci v českém fotbale.
Foto: Eduard Erben
Sport Sport
23. 1. 2013 14:28
Podívejte se na všechny hlavní aktéry v korupční kauze, která momentálně hýbe český fotbalem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy