Inter v Beer Ševě prohrál a je bez šance na postup, United si proti Feyenoordu zastříleli

Aktualizováno 24. 11. 2016 23:32
Inter Milán prohrál v Beer Ševě 3:2 a před posledním zápasem skupiny proti Spartě přišel i o teoretickou šanci na postup.
EL, Sparta-Inter Milán: Felipe Melo
EL, Sparta-Inter Milán: Felipe Melo | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Interu Milán ztratili v Evropské lize dvougólové vedení na hřišti Hapoelu Beer Ševa a po prohře 2:3 přišli o šanci postoupit ze skupiny K, kterou ovládne pražská Sparta. O vítězství izraelského celku rozhodl v nastavení střídající Ben Sahar. Fiorentina doma podlehla stejným výsledkem PAOK Soluň v duelu "liberecké" skupiny J. Přestože dotáhla dvoubrankové manko, v úplném závěru získal tři body pro hosty Garry Rodrigues. Astra Giurgiu otočila zápas na hřišti Austrie Vídeň a zvítězila 2:1. Plzeň tak ztratila šanci na postup ze skupiny E.

Inter přišel o dvoubrankové vedení

Inter vedl už po 25 minutách o dvě branky a velkou zásluhu na tom měl Éder, který asistoval u obou gólů Icardiho a Brozoviče. V 58. minutě snížil hlavou Maranhao a o necelou čtvrthodinu později domácí vyrovnali. Gólman Interu Handanovič fauloval ve vápně Buzagla a navíc dostal druhou žlutou kartu v zápase. Nwakaeme následně z penalty proti náhradnímu brankáři Carrizovi uspěl.

Vzápětí Hapoel znovu skóroval, předcházel tomu ale faul a gól uznán nebyl. Domácí ale v závěru zvýšili tlak, který vyústil v 93. minutě v rozhodující branku po akci dvou střídajících hráčů. Ghadir patičkou předložil míč volnému Saharovi a ten se nemýlil.

Náhradní brankář Fiorentiny zklamal

Šanci v brance Fiorentiny dostala dvojka Lezzerini a na začátku duelu s PAOK se to neukázalo jako dobrý tah domácího trenéra Paula Sousy. Už v páté minutě Lezzerini vyrazil Camposovu střelu přímo k Šachovovi a ten už zblízka jednadvacetiletého gólmana prostřelil. Vzápětí mohli hosté zvýšit, Rodrigues ale trefil tyč.

Konstrukci nastřelili také domácí, v 21. minutě se Cristofórova střela odrazila od břevna na brankovou čáru. O pět minut později PAOK vedl už o dva góly, když se prosadil nikým nehlídaný Campos. Do poločasu stihl snížit Bernardeschi, který se v posledních třech soutěžních zápasech trefil čtyřikrát.

Střeleckou formu potvrdil krátce po změně stran také útočník Fiorentiny Babacar, který vyrovnal na 2:2 a v Evropské lize se prosadil v této sezoně počtvrté. Jenže "Viola" si s předstihem postup nezajistila, neboť v nastavení se po pěkné individuální akci trefil Rodrigues.

Astra překvapila Austrii

V zápase Austrie Vídeň s Astrou Giurgiu se v 57. minutě jako první prosadil stoper Rotpuller. Za hosty deset minut před koncem vyrovnal střídající Florea a v úplném závěru z přísně nařízené penalty dokonal obrat Budescu. Astra se posunula na druhé místo tabulky o dva body právě před Austrii. AS Řím má po výhře nad Plzní jistou první pozici.

Hlavní hvězdou zápasu Manchesteru United s Feyenoordem Rotterdam byl domácí kapitán Rooney. V 35. minutě po Ibrahimovicově přihrávce přehodil gólmana Jonese a s 39 brankami se stal nejlepším střelcem "Rudých ďáblů" v evropských soutěžích, když o jednu trefu překonal Ruuda van Nistelrooije.

V 69. minutě si Rooney připsal asistenci u Matova gólu. Španělský záložník skóroval ve dvou soutěžních zápasech po sobě poprvé od loňského září. Na 3:0 pak po Ibrahimovicově střele zvýšil vlastním gólem Jones a čtvrtou trefu domácích si v nastavení připsal Lingard.

Obránce Jan Lecjaks asistencí přispěl k remíze Young Boys Bern 1:1 na hřišti Olympiakosu Pireus. Domácí vedli od 48. minuty po pěkné Fortunisově trefě z přímého kopu, o deset minut později ale Lecjaks poslal pas za obranu Hoarauovi a ten s přehledem zakončil. Bernu bod nepomohl, ze skupiny B postoupí APOEL Nikósie a právě Olympiakos.

Černý dostal šanci v základu

Za Ajax nastoupil proti Panathinaikosu Atény obránce Matthijs de Ligt, který se ve věku 17 let a 104 dní stal nejmladším hráčem amsterodamského celku, který byl součástí základní jedenáctky v evropských soutěžích. Dosud jím byl Clarence Seedorf (17 let a 215 dní). Šanci v sestavě již jistého postupujícího dostal také český záložník Václav Černý. Nizozemský klub si pojistil výhrou 2:0 postup z prvního místa.

Osmanlispor se stoperem Václavem Procházkou podlehl na hřišti Steauy Bukurešť 1:2. Po půlhodině hry otevřel skóre ve prospěch hostů Ndiaye, v druhém poločase ale zápas otočili Momčilovič a Tamas.

Anderlecht si zajistil postup ze skupiny C po výhře 3:1 na hřišti Gabaly. Skupina I zná jména obou postupujících - mezi 32 nejlepších týmů se s předstihem probojoval Krasnodar po remíze 1:1 se Salcburkem. Schalke mělo jistotu už po čtvrtém kole, dnes navíc porazilo 2:0 Nice a udrželo si stoprocentní bilanci, stejně jako Šachtar Doněck a Zenit Petrohrad.

I v dosud vyrovnané skupině F je rozhodnuto. Genk s Jakubem Brabcem v sestavě porazil 1:0 Rapid Vídeň po gólu Karelise a společně s belgickým klubem postupuje Bilbao. Athletic porazil 3:2 Sassuolo, k výhře přispěl jednou brankou také útočník Aduriz, jenž je se šesti trefami nejlepším střelcem soutěže.

Fotbalová Evropská liga - 5. kolo základních skupin:

Skupina A:

Fenerbahce - Luhansk 2:0 (0:0)

Branky: 59. Stoch, 67. Kjaer. ČK: 90.+3 Sobol (Luhansk).

Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0)

Branky: 35. Rooney, 69. Mata, 75. vlastní Jones, 90.+2 Lingard.

1. Fenerbahce 5 3 1 1 7:6 10
2. Manchester United 5 3 0 2 10:4 9
3. Feyenoord Rotterdam 5 2 1 2 3:6 7
4. Luhansk 5 0 2 3 2:6 2

Skupina B:

Astana - APOEL Nikósie 2:1 (0:1)

Branky: 59. Aničič, 84. Despotovič - 31. Efrem. ČK: 33. Astiz (APOEL).

Olympiakos Pireus - Young Boys Bern 1:1 (0:0)

Gabala - Anderlecht Brusel 1:3 (1:1)

Branky: 15. Ricardinho z pen. - 11. Tielemans, 90. Bruno, 90.+4 Teodorczyk. ČK: 89. Ejubov (Gabala).

Austria Vídeň - Astra Giurgiu 1:2 (0:0)

Branky: 57. Rotpuller - 79. Florea, 88. Budescu z pen. ČK: 65. Grünwald (Austria).

Skupina F:

Bilbao - Sassuolo 3:2 (1:1)

Branky: 10. García, 58. Aduriz, 79. Lekue - 2. vlastní Balenziaga, 83. Ragusa.

Celta Vigo - Standard Lutych 1:1 (1:0)

Branky: 8. Aspas - 81. Laifis. ČK: 90.+4 Aspas (Vigo).

Ajax Amsterodam - Panathinaikos Atény 2:0 (1:0)

Gent - Braga 2:2 (2:2)

Branky: 32. Coulibaly, 40. Miličevič - 14. Stoiljkovič, 36. Hassan.

Šachtar Doněck - Konyaspor 4:0 (2:0)

Branky: 11. vlastní Bardakci, 36. Dentinho, 66. Eduardo, 74. Bernard.

1. Šachtar Doněck 5 5 0 0 17:3 15
2. Braga 5 1 3 1 7:7 6
3. Gent 5 1 2 2 8:13 5
4. Konyaspor 5 0 1 4 2:11 1

Skupina I:

Schalke - Nice 2:0 (1:0)

Branky: 14. Konopljanka, 80. Aogo z pen. ČK: 90.+4 Tekpetey (Schalke).

Fiorentina - PAOK Soluň 2:3 (1:2)

Branky: 33. Bernardeschi, 50. Babacar - 5. Šachov, 26. Campos, 90.+3 Rodrigues.

Skupina K:

Hapoel Beer Ševa - Inter Milán 3:2 (0:2)

Branky: 58. Maranhao, 71. Nwakaeme z pen., 90.+3 Sahar - 13. Icardi, 25. Brozovič. ČK: 69. Handanovič (Inter).

Skupina L:

FC Curych - Villarreal 1:1 (0:1)

Branky: 87. Rodriguez z pen. - 14. Bruno Soriano.

Steaua Bukurešť - Osmanlispor 2:1 (0:1)

Branky: 71. Momčilovič, 86. Tamas - 30. Ndiaye.

1. Osmanlispor 5 2 1 2 8:7 7
2. Villarreal 5 1 3 1 7:7 6
3. FC Curych 5 1 3 1 5:5 6
4. Steaua Bukurešť 5 1 3 1 4:5 6

před 1 minutou

Růžička je dalším vyřazeným, v hokejové reprezentaci pokračují tři brankáři

V další fázi přípravy kádru hokejové reprezentace budou od neděle pokračovat jen tři gólmani. Dnes z něj po rozhodnutí trenérů v čele s hlavním koučem Filipem Pešánem vypadl Jan Růžička, o účast na mistrovství světa v Lotyšsku dál usilují Šimon Hrubec, Petr Kváča a Roman Will. Pešán potvrdil, že má velký zájem o Josefa Kořenáře ze San Jose.

před 27 minutami

Kovář získal s Zugem švýcarský titul a vyhrál bodování play off

Český útočník Jan Kovář se stal s Zugem švýcarským hokejovým mistrem. K rozhodujícímu triumfu EV nad Servette Ženeva 5:1, po němž vítěz základní části vyhrál finálovou sérii 3:0 na zápasy, přispěl asistencí u prvního gólu. Byl to jeho patnáctý bod v play off a s bilancí 1+14 produktivitu vyřazovací části ovládl.

Zug vyhrál ligu podruhé v klubové historii a po 23 letech. Jednatřicetiletý reprezentant Kovář přidal švýcarský titul k jednomu českému, který získal s Plzní v sezoně 2012/13, a dvěma z KHL. V tamní soutěži slavil v letech 2014 a 2016 s Magnitogorskem.

před 52 minutami

Ve 101 letech zemřel Jegor Ligačov, sovětský tajemník pro ideologii

Ve 101 letech zemřel v Jegor Ligačov, bývalý tajemník ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu pro ideologii. Agentuře TASS to řekl mluvčí správy Tomské oblasti, odkud zesnulý pocházel. Ligačov byl mužem číslo dvě ve straně na počátku přestavby ve druhé polovině 80. let, kdy stál v čele Sovětského svazu a strany Michail Gorbačov. Později byl tento politik známý jako odpůrce politiky ruského prezidenta Borise Jelcina.

Sovětský a ruský politik byl tajemník ústředního výboru KSSS v letech 1983 až 1990. Od roku 1985 byl členem politbyra a v ÚV KSSS byl odpovědný za otázky ideologie. V té době byl mimo jiné jedním z iniciátorů protialkoholní kampaně v Sovětském svazu.

Když pozdější ruský prezident Jelcin v roce 1988 na stranické konferenci kritizoval, že perestrojka nepokračuje dosti rychle a nepostupuje dostatečně, mluvčí konzervativních stranických funkcionářů Ligačov mu tvrdě odsekl: "Borisi, mýlíš se," připomíná dnes TASS výrok, jímž se Ligačov proslavil.

Augsburgu nepomohl k bundesligovým bodům ani nový trenér

Fotbalistům Augsburgu výměna trenéra nepomohla, v 32. kole německé ligy prohráli ve Stuttgartu 1:2 a zůstali v pásmu ohrožení sestupem. Augsburg získal z posledních pěti bundesligových duelů pouze jediný bod a na třináctém místě tabulky má tříbodový odstup od barážové šestnácté příčky.

Nový trenér Augsburgu Markus Weinzierl zařadil v derby do základní sestavy záložníka Jana Morávka, který odehrál 67 minut. Brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce.

Domácí tým, který toužil utnout sérii čtyř bundesligových porážek, poslal do vedení v 11. minutě střelou zblízka Förster. Krátce po poločase vyrovnal hlavou Niederlechner, ale poslední slovo měl Kalajdžič, který si po centru z pravé strany našel správné místo mezi obránci. V ročníku dal už 15 branek a je nejlepším střelcem Stuttgartu, kterému patří deváté místo.