Manchester United F.C.

Manchester United skončil v uplynulém ročníku Premier League 2015-16 až na pátém místě. Nejslavnější anglickou trofej ale získal už dvacetkrát.

Tým vede jako hlavní kouč José Mourinho, který vystřídal Luise van Gaala. Ani jemu se nepovedlo navázat na legendárního Sira Alexe Fergusona, jenž na jaře 2013 uzavřel svoji trenérskou kariéru.

Manchester dokázal třikrát vyhrát Ligu mistrů (naposledy v roce 2008) a tituly získal i v Poháru vítězů pohárů či na MS klubů.Doma v Anglii vybojoval 11krát FA Cup, čtyřikrát Ligový pohár a 20krát superpohárový Community Shield.

Mezi největší hvězdy patří Wayne Rooney, Juan Mata či brankář David de Gea.

Manchester City zvládl derby a je znovu ve finále Ligového poháru

Fotbalisté Manchesteru City v semifinále Ligového poháru porazili v městském derby 2:0 Manchester United. Ve finále, které je na programu 25. dubna ve Wembley, obhájci trofeje nastoupí proti Tottenhamu a budou usilovat o osmý triumf v soutěži a vyrovnání rekordu Liverpoolu.

Hostující celek na Old Trafford rozhodl o postupu ve druhém poločase. Nejprve se po přímém kopu Phila Fodena v 50. minutě prosadil obránce John Stones a pojistku přidal tři minuty před koncem po rohovém kopu záložník Fernandinho, který se zpoza vápna trefil přesně k tyči.

City může Ligový pohár ovládnout počtvrté za sebou a pošesté za posledních osm let. Finále se mělo původně uskutečnit v únoru, ale bylo přeloženo v naději, že v dubnu by se už mohlo hrát i s fanoušky, kteří nyní kvůli pandemii koronaviru na zápasy nesmějí.

Tottenham a Manchester United doplnily semifinále Ligového poháru

Fotbalisté Tottenhamu a Manchesteru United doplnili čtveřici semifinalistů anglického Ligového poháru. Tottenham vyřadil po výsledku 3:1 druholigové Stoke, hráči United díky brankám v závěru porazili Everton 2:0.

Stoke drželo až do 70. minuty s favoritem nerozhodný stav, ale o postup ho připravit nedokázalo. Tottenham přidal ještě dvě branky, o které se postarali Ben Davies a Harry Kane. Trenér José Mourinho může Ligový pohár vyhrát už popáté.

V utkání Evertonu s Manchesterem United bylo bezbrankové skóre ještě v 88. minutě. Pak hosty dostal do vedení Edinson Cavani a v nastavení stvrdil postup Anthony Martial.

V úterý prošli do pohárového semifinále obhájci trofeje z Manchesteru City a druholigový Brentford.