Ajax Amsterdam

S 31 ligovými tituly nejúspěšnější nizozemský klub skončil v minulém ročníku Eredivisie (2014-15) druhý. Podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků jde o sedmý nejúspěšnější evropský klub 20. století.

Ajax vyhrál třikrát po sobě PMEZ (1971 až 1973) a jednou nástupnickou Ligu mistrů (1995). V roce 1987 klub vyhrál PVP a o pět let později Pohár UEFA.

Srdce hokejisty Bouwmeestera bude po operaci hlídat speciální přístroj
NHL

Jay Bouwmeester ze St. Louis podstoupil po srdeční příhodě v Anaheimu operační zákrok. Lékaři mu do hrudníku umístili kardioverter-defibrilátor.

Fotbalista Blind se léčí se zánětem srdečního svalu

Nizozemský reprezentant Daley Blind si musí na nějaký čas odpočinout od fotbalu. Devětadvacetiletý obránce Ajaxu Amsterodam onemocněl zánětem srdečního svalu.

Na závažný zdravotní problém přišli lékaři po posledním utkání Ligy mistrů, ve kterém Ajax 10. prosince na domácím hřišti prohrál s Valencií 0:1. Blind si během utkání stěžoval na závratě a komplexní vyšetření v minulých dnech odhalilo potíže se srdcem.

Blind se proto v pátek podrobil zákroku, při němž mu byl implantován kardioverter-defibrilátor, který sleduje a v případě potřeby reguluje srdeční rytmus. Klub nizozemského mistra oznámil, že Blind se po Novém roce nezapojí do společné přípravy mužstva.

Jeden pán nás okradl, zuřili hráči Ajaxu. Sudí je potrestal dokonce trojnásobně
3:50
Liga mistrů

"Měli bychom rozebírat, jak hrál Ajax skvěle, ale nemůžeme, protože jeden člověk to všechno zničil," prohlásil útočník Dušan Tadič.
Sestřihy Ligy mistrů: zázračné povstání Chelsea, senzační otočku předvedla Borussia
Liga mistrů

Fotbalisté Dortmundu ve 4. kole "slávistické" skupiny F Ligy mistrů po obratu z 0:2 na 3:2 doma porazili Inter Milán a poskočili na druhé místo tabu
Sestřihy Ligy mistrů: Inter si poradil s Dortmundem, Liverpool rozstřílel Genk
Liga mistrů

Fotbalisté Liverpoolu v Lize mistrů vyhráli 4:1 v Genku, podruhé za sebou dali čtyři branky a konečně se dočkali vítězství venku.

Barcelona bude prvním klubem na světě s obratem přes miliardu eur

Fotbalová Barcelona se stane prvním sportovním klubem na světě, jehož obrat přesáhne miliardu eur. Celkové příjmy úřadujícího španělského mistra dosáhly v minulé sezoně rekordních 990 milionů eur a v té aktuální by se měly vyšplhat na 1,047 miliardy (27,1 miliardy korun). Klub to oznámil v prohlášení na svém webu.

Soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů přesáhne hranici miliardy eur oproti původnímu plánu o rok dříve. Barcelona, kterou vlastní fanoušci, podle odhadu vydělá po zdanění 11 milionů eur (285 milionů korun). Dluh katalánského celku činí 217,2 milionu eur (5,6 miliardy korun).

Vedení klubu utratilo v létě za posily 255 milionů eur (6,6 miliardy korun). Za 120 milionů eur přivedlo Antoinea Griezmanna z Atlética Madrid a za 75 milionů eur Frenkieho de Jonga z Ajaxu Amsterodam.

Výkonný ředitel Oscar Grau prohlásil, že se Barcelona snažila získat i De Jongova někdejšího spoluhráče z Ajaxu Matthijse de Ligta, který ale upřednostnil Juventus Turín. Stejně tak usiloval klub o návrat Brazilce Neymara z Paris St. Germain.

"Hodně jsme o něj stáli, udělali jsme všechno možné. Učinili jsme dvě nabídky. Podle nás ho ale PSG nechtělo prodat," řekl Grau.

Zatracení, potom krok do historie. Slavia si vzít Ligu mistrů nenechá, tvrdí Jarolím
Liga mistrů

Fotbalová Slavia byla ve stejné situaci jako nyní už dvakrát. Jednou při posledním kroku zhynula, podruhé se do Ligy mistrů probila.
Oslabený Ajax remizoval na Kypru, Bruggy s bývalým slávistou uspěly v Linci
Liga mistrů

Bruggy v sestavě s obráncem Simonem Delim si odvezly z Lince výhru 1:0, semifinalista minulého ročníku Ligy mistrů Ajax neskóroval v Nikósii.
Ajax vstoupil do kvalifikace Ligy mistrů remízou 2:2 v Soluni
Liga mistrů

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam vstoupili do kvalifikace Ligy mistrů remízou 2:2 v úvodním duelu 3. předkola na hřišti PAOK Soluň.
De Ligt přestoupil do Juventusu, ten za něj vyplatil skoro dvě miliardy
Zahraniční ligy

Nizozemský fotbalista Matthijs de Ligt přestoupil z Ajaxu do Juventusu a podepsal s ním pětiletou smlouvu.
Černý odchází z Ajaxu. Jednadvacetiletý talent přestupuje do Utrechtu
Fotbal

Po pěti letech opouští Václav Černý slavný Ajax Amsterdam. Ofenzivní univerzál oblékne dres nizozemského Utrechtu, kam přestoupil za 750 000 eur.
Devatenáctiletý De Ligt půjde z Ajaxu do Juventusu za 1,8 miliardy korun

V Ajaxu byl talentovaný nizozemský fotbalista kapitánem, tažení celku z Amsterdamu Ligou mistrů letos zastavil až v semifinále Tottenham.
Postavte mu sochu, žádají hráči Tottenhamu pro Mouru. Fotbal je úžasný, řekl hrdina
Liga mistrů

"Fotbal je úžasný. Přináší nám věci, které si ani nedokážeme představit. Je to nejlepší moment v mé kariéře," prohlásil Lucas Moura.
A pak se propadla zem. Z fotbalového nebe se hráči Ajaxu ve vteřině dostali do pekla
Liga mistrů

"Zápas trval o pět sekund déle, než bylo potřeba," prohlásil kapitán fotbalistů Ajaxu Matthijs de Ligt.
Superhrdinové a jeden super super superhrdina. Kouč Tottenhamu se nestyděl za slzy
Liga mistrů

"Děkuji fotbalu i všem, kteří nám věřili. Takové emoce by bez fotbalu nebyly možné," řekl trenér Mauricio Pochettino.
Pohádka Ajaxu skončila tragédií. Ve finále je Tottenham po zázračném obratu
Liga mistrů

Finále Ligy mistrů přinese poprvé po jedenácti letech čistě anglické finále. Proti Liverpoolu se postaví Tottenham.
Ajax nakročil výhrou 1:0 na hřišti Tottenhamu do finále Ligy mistrů
Liga mistrů

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam vstoupili vítězně do semifinále Ligy mistrů. Zápas na hřišti Tottenhamu rozhodl gólem už v 15. minutě Donny van de Beek.
Ajax senzačně vyřadil Juventus. Do semifinále Ligy mistrů jde i suverénní Barcelona
Liga mistrů

Fotbalisté Barcelony porazili v odvetném utkání čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester United 3:0 a po čtyřech letech postoupili mezi nejlepší čtveřici.