Vrba má problém. Po Řezníkovi si poranil sval i Čišovský

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 9. 2013 22:30
Fotbalisté Plzně se zřejmě pár týdnů budou muset obejít bez stopera Mariána Čišovského.
Marián Čišovský (vlevo) patří k dlouhodobým oporám plzeňské defenzivy, v předkolech Ligy mistrů byl navíc nejlepším střelcem.
Marián Čišovský (vlevo) patří k dlouhodobým oporám plzeňské defenzivy, v předkolech Ligy mistrů byl navíc nejlepším střelcem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Fotbalisté Plzně se zřejmě pár týdnů budou muset obejít bez stopera Mariána Čišovského.

Slovenský reprezentant si před nedělním ligovým utkáním s Olomoucí poranil sval na noze. Následné vyšetření odhalilo poškození svalu, které by však nemělo být vážnějšího charakteru.

Čišovský měl původně proti Olomouci být v základní sestavě, ale při rozcvičce se zranil a do utkání místo něj nastoupil Lukáš Hejda.

"Při rozcvičce Mariána píchlo ve svalu. Byl na vyšetření a to ukázalo částečné poškození svalu," řekl trenér Plzně Pavel Vrba. "Doufejme, že to nebude nic vážného, ale úplně bez nálezu to není," dodal.

Vrba: Jsme pod časovým tlakem

Pro Vrbu je to o to větší komplikace, že sval si ve středu poranil i pravý bek Radim Řezník a v úterý je uzávěrka soupisek pro Ligu mistrů. Proto v Plzni zvažují, zda ještě nedoplnit kádr o nějakého obránce.

"Je to druhé svalové zranění v krátké době. Je to trošku problém. Ale zase to nejsou zranění na dva měsíce. Řezník by mohl být fit už příští týden, u Čišovského uvidíme. Jsme pod časovým tlakem, ale nebylo by dobré udělat nějaké unáhlené kroky," dodal Vrba.

Na hostování do konce sezony už Plzeň v neděli získala z Příbrami zkušeného záložníka Zdeňka Koukala. V zápase proti Olomouci už byl poprvé mezi náhradníky.

Jeho příchod naopak umožnil odchod na hostování mladému odchovanci Matěji Končalovi, který bude hrát druhou ligu za Varnsdorf.

Šádek: Chceme alternativy na kraje

Devětadvacetiletý levák Koukal, který může nastoupit kdekoli na levé straně či ve středu hřiště, přichází do Plzně na hostování jako volný hráč s amatérskou smlouvou v Příbrami, kde v létě skončil.

"Zdeněk se s týmem připravuje již několik dnů, jeho angažováním chceme rozšířit alternativy na krajích sestavy. Navíc se tímto krokem umožnilo odejít na hostování Matěji Končalovi, který bude minimálně do konce podzimní části sbírat druholigové zkušenosti ve Varnsdorfu," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Plzeň dosud měla jediného klasického levého záložníka v Janu Kovaříkovi. Na této pozici alternovali také Michal Ďuriš a Milan Petržela, oba však nalevo hráli "přes nohu".

"Zdeněk je po období, kdy hledal angažmá. My ho udělali hlavně proto, abychom rozšířili kádr a mohli jsme uvolnit mladé hráče na hostování. Nyní bude na Zdeňkovi, jak se bude jevit v tréninku, v českém poháru nebo třeba v juniorské lize, kde určitě dostane šanci," řekl trenér Pavel Vrba.

 

Právě se děje

Další zprávy