Střelec Hušbauer má formu. Chce ji potvrdit i proti Arménii

Foto: CPA Eduard Erben
Sport ČTK Sport, ČTK
1. 9. 2013 9:00
Sparťanský záložník Josef Hušbauer v ligovém utkání s Baníkem Ostrava potvrdil, že momentálně prožívá jedno z nejvydařenějších období kariéry. K výhře 4:1 nad svým bývalým klubem přispěl dvěma góly.

Praha - Sparťanský záložník Josef Hušbauer v ligovém utkání s Baníkem Ostrava potvrdil, že momentálně prožívá jedno z nejvydařenějších období kariéry.

K výhře 4:1 nad svým bývalým klubem přispěl dvěma góly, když se dokonce trefil hlavou, což se mu naposledy povedlo hned při premiérové ligové trefě v listopadu 2009.

Raději z dálky než hlavou

Už tehdy ještě v dresu Příbrami po hlavičce do sítě Slovácka prohlašoval, že není žádný velký hlavičkář. "A to stále platí. Hlava není moje silná stránka, ani na tréninku moc nehlavičkuju, radši střílím nohama. Proto jsem byl sám překvapený, že mi to tam hlavou spadlo," připustil Hušbauer.

Svou silnou zbraň, střelu z dálky, pak předvedl ve druhé půli, kdy propálil brankáře Bártu a zvýšil na 3:1. "Dnes jsem hrál více staženější vedle Lukáše Váchy, protože vepředu byli Roman Bednář s Davidem Lafatou. Ale vyhovovalo mi to, že oni na sebe vázali obránce, proto jsem měl z druhé vlny více prostoru," ocenil Hušbauer rozhodnutí trenéra Lavičky nasadit oba útočníky.

Forma letos přišla dřív

Sparťanský odchovanec prožívá vynikající start do sezony a v sedmi zápasech už dal pět branek, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu. "V minulosti jsem se prosazoval spíše až v půlce sezony, teď jsem začal dobře a formu určitě cítím, ale nechci to zakřiknout," řekl Hušbauer.

Doufá, že by mu aktuální forma mohla pomoci i do základní sestavy národního týmu v kvalifikaci proti Arménii hrané příští týden. "Uvidíme, jestli mi to pomůže i v reprezentaci. Vím, že nemůže hrát Vláďa Darida, Tomáš Hübschman je zraněný, takže ta šance tam je. Záleží ale na trenérovi Bílkovi," dodal Hušbauer.

Podle sparťanského trenéra Vítězslava Lavičky by ale šanci dostat měl. "Pepík Hušbauer je při současné formě důležitým členem našeho týmu. Nejen pracovitostí, ale i svou efektivitou. V době, kdy nám vypadl Marek Matějovský, si na sebe naložil zodpovědnost tvůrce hry a dobře se s tím vypořádává. Reprezentační dres si plně zasluhuje," uvedl Lavička.

Bednář v základu, gól ale nedal

Rovněž kouč Letenských si jasnou výhru hodně užil. "Po tak výrazném vítězství panuje spokojenost. Ale nebylo to bez chyb," připustil možnost výhrad.

Vůbec poprvé v této sezoně namixoval Lavička do základní jedenáctky útočníka Romana Bednáře. Urostlý střelec tentokrát gól nedal, jeho trefy však při vysokém vítězství nechyběly.

"Romana jsme do sestavy nasadili zejména kvůli jeho produktivitě, ale vnímali jsme i tlak médií a fanoušků. Tento zápas se pro tuto volbu nabízel. Roman se tentokrát neprosadil, ale ukázal, že by tato spolupráce mohla v některých zápasech pokračovat," řekl trenér Lavička.

 

Právě se děje

Další zprávy