Pavel Vrba

Pavel Vrba

Bývalý trenér české fotbalové reprezentace, s níž postoupil na Euro 2016, a  Viktorie Plzeň, se kterou získal dva tituly, a hrál s ní i dvakrát i Ligu mistrů. V současnosti trenér klubu ruské Premier League Anži Machačkala.

V minulosti vedl Pavel Vrba i české juniorské reprezentace, po vyhazovu z Baníku Ostrava našel novou mízu na Slovensku. Se Žilinou získal titul a stal se asistentem trenéra tamní reprezentace.

V roce 2008 ho Miroslav Kříž zlákal do Plzně. Vrba s ní postupně vyhrál pohár, posléze, to už za nového majitele Tomáše Paclíka, dvakrát ligu a třikrát v řadě se s Viktorií dostal do hlavní soutěže evropských pohárů. Ze skupiny pak vždy dokázal postoupit do jarní části Evropské ligy.

Kdyby v Plzni počítali, kolik jim Vrbova éra vydělala, dostali by se přes součet bonusů od UEFA a výdělku z prodeje reprezentantů Jiráčka či Daridy do zahraničí zhruba k miliardě korun.

Inter Milán rozdrtil Janov 4:0 a zakončí rok v čele italské ligy

Fotbalisté Interu Milán rozdrtili v 17. kole italské ligy FC Janov 4:0 a krátkou zimní přestávku stráví v čele tabulky o skóre před mistrovským Juventusem Turín. "Stará dáma" má ale lepší vzájemnou bilanci, která rozhoduje na konci sezony.

Inter v posledním utkání roku potvrdil, že po letním příchodu trenéra Antonia Conteho prožil velmi úspěšný podzim. Milánský celek proti Janovu od začátku zcela dominoval a nedal hostům sebemenší šanci. Dva góly dal útočník Lukaku, který se s 12 brankami posunul na druhé místo střelecké tabulky.

Inter vyhrál 13 ze 17 kol a jedinou ligovou porážku utrpěl s Juventusem. V čele Serie A zakončí rok poprvé po čtyřech letech. Ve skupině Ligy mistrů obsadil třetí místo před pražskou Slavií a na jaře si zahraje Evropskou ligu proti Ludogorci Razgrad, který nově vede bývalý plzeňský kouč Pavel Vrba.

Udine v dalším dnešním zápase porazilo Cagliari 2:1. Hosté podruhé v sezoně dvakrát za sebou prohráli a před krátkou pauzou mohou přijít o páté místo v tabulce. Český záložník Antonín Barák zůstal jen na lavičce náhradníků domácího týmu.

Zápas v Udine rozhodl v 85. minutě Fofana, který okamžitě odpověděl na vyrovnávací gól z předchozí minuty. Domácí záložník si vedle vítězné branky připsal v utkání i asistenci.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Udine - Cagliari 2:1 (39. De Paul, 85. Fofana - 84. Joao Pedro), Inter Milán - FC Janov 4:0 (31. a 71. Lukaku, 33. Gagliardini, 64. Esposito z pen.), FC Turín - Spal Ferrara 1:2 (4. Rincón - 42. Espeto, 81. Petagna).