Třinec už není jen o hokeji. Fotbalisté se stali půlmistrem druhé ligy, ale o postupu neuvažují

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 11. 2017 15:11
Třinečtí fotbalisté remizovali ve druhé lize s Českými Budějovicemi 1:1 a po polovině soutěže nasbírali nejvíce bodů. Na prvním místě je sice Opava, ale ta už první jarní kolo předehrála. Výkony Třince jsou překvapením nejen pro celou ligu, ale také pro generálního manažera klubu Karla Kulu. Mužstva na předních příčkách tabulky dělí jen malé bodové rozdíly a jarní část soutěže bude mimořádně zajímavá. O postupu do HET ligy zatím v Třinci nepřemýšlejí.
Útočník Václav Juřena prožívá po návratu do Třince povedenou sezonu. S pěti vstřelenými góly se s Šumberou dělí o pozici nejlepšího střelce týmu. Silnou stránkou Třince je však hlavně defenziva.
Útočník Václav Juřena prožívá po návratu do Třince povedenou sezonu. S pěti vstřelenými góly se s Šumberou dělí o pozici nejlepšího střelce týmu. Silnou stránkou Třince je však hlavně defenziva. | Foto: ČTK

Třinec - Fotbalisté Třince překvapivě ovládli podzimní část Fotbalové národní ligy, když v 15. kole remizovali s Českými Budějovicemi 1:1. Mužstvo, jež hrálo v posledních letech výhradně o záchranu, se najednou bije o postup. Na čele je sice aktuálně Opava, ta už má ale předehrané první jarní kolo. Třinec ještě za týden čeká utkání v Příbrami.

První liga případně v Karviné nebo Ostravě

Třinečtí fotbalisté na podzim jen třikrát prohráli a získali celkem 30 bodů. Jenže například šesté Znojmo má jen o šest bodů méně. Také proto v Třinci zatím o postupu mluvit nechtějí. "Konečně je to v našem pojetí o kolektivu, ne o jedincích, kteří by se předváděli. Podzimní výsledky mě hodně překvapily," přiznal generální manažer Karel Kula.

Dalším důvodem jsou v současnosti nevyhovující podmínky pro první ligu. "Podmínky tady nejsou ideální. V současnosti ani není vypsaný žádný dotační program na rekonstrukci stadionu. Uvidíme, jak se situaci na Ministerstvu školství urovná, jestli si budeme moci na dotační titul sáhnout. Budeme jednat i s vedením města," řekl Kula.

Je jisté, že do začátku příští sezony vedení klubu tento problém nevyřeší. "Pokud bychom zůstali na postupové příčce, první ligu bychom zde odehrát nemohli. Nejblíže jsou Karviná a Ostrava, ale tam jsou dva týmy na jednom stadionu. Záleželo by na tom, jestli by nás tam nechali hrát. Je to komplikované, ale zatím se tím nezatěžujeme," přiznal Kula.

V Třinci chodí diváci raději na hokej než na fotbal, ačkoliv hrací časy nekolidují. V podzimní části navštěvovali třinečtí příznivci fotbalový stadion ve stovkách, až na šlágr proti Dynamu dorazilo 1577 fanoušků. "Chtěl bych jim poděkovat. Jsem rád, že se nám postupně daří návštěvnost zvyšovat," podotkl generální manažer Třince.

Kula: Máme nejlepšího trenéra v lize

Od postupu v roce 2013 hrál Třinec každým rokem jen o záchranu a často střídal trenéry. Současný kouč Jiří Neček přišel v průběhu loňského podzimu a mužstvo se začalo herně zvedat. "Bylo zásadní, že jsme Jirku u nás udrželi. Je to pro mě nejlepší trenére ve druhé lize. Navíc letní posily hrají v základní sestavě, skvěle zapadly," těšilo Kulu.

Podle generálního manažera se zlepšila především organizace hry. Trenér se zkušenostmi z polských Gliwic nebo Baníku Ostrava však zůstává při zemi. "Na jaře na nás budou soupeři lépe připraveni, budou nás brát jinak," řekl Neček. Ve hře o postup jsou Opava, Budějovice, Příbram, Pardubice nebo Znojmo. Větší ztrátu už nabral Hradec.

Neček je polovině soutěže hlavně rád, že nemusí řešit starosti se záchranou. "Když hráč ví, že už má tým těch 30 bodů, více si dovolí. Hraje uvolněněji. Ve druhé lize, která je kondiční a soubojová, tohle může rozhodovat," zmínil třinecký trenér. Generální manažer Kula prozradil, že by v zimě mělo dojít k posílení obrany a útoku.

Dynamo mrzí série remíz

Ani s Českými Budějovicemi se letos ve hře o postup tolik nepočítalo. Přesto mohlo Dynamo po podzimu vést, nebýt velkého množství remíz, kterých nasbíralo celkem sedm. "V poslední době neproměňujeme šance. Tady v Třinci mohli rozhodnout Čavoš nebo Pešek. Ale máme mladé mužstvo, možná nám chybí více klidu," uvedl trenér David Horejš.

Jihočeši prohráli na podzim jen jednou, o to více ale litují nerozhodných výsledků se slabšími soupeři. "Bodů mohlo být více, ale i méně. Na podzim jsme ve většině zápasů byli lepším týmem. Mrzí mě domácí zápasy s Pardubicemi nebo Frýdkem-Místkem, měli jsme je vyhrát," řekl Horejš. Za týden nastoupí Dynamo naposled v roce proti Vlašimi.

Do hodnocení první půlky se sezony se pustil i kapitán Jiří Kladrubský. "Na jednu stranu jsme zvládli těžké zápasy s Opavou nebo Hradcem, ale z těch posledních jsme chtěli vytěžit více. Konec to trochu kazí, ale hrajeme dobře, kombinačně. Věřím, že na jaře budeme hrát o postup," prohlásil bývalý hráč Sparty nebo Slovanu Bratislava.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy