Zimní průvan na Letné. Spartu zřejmě opustí Frýdek, Kadlec a Karavajev, nepočítá se ani s Lafatou

Jiří Škuba Jiří Škuba
16. 11. 2017 13:01
Podzimní sezona ještě neskončila, ale z Letné už zaznívají jména mužů, kteří budou mít v případě adekvátní nabídky zelenou k odchodu. Patří mezi ně i čeští reprezentanti Martin Frýdek a Václav Kadlec.
Martin Frýdek
Martin Frýdek | Foto: ČTK

Praha - Pokud dění na Letné nenabere překvapivý spin a italský kouč Andrea Stramaccioni přežije zimní přestávku, sparťanskou kabinu čekají po neúspěšném podzimu velké otřesy.

Na "transfer listině" se podle důvěryhodného zdroje Aktuálně.cz ocitl například Martin Frýdek. Pětadvacetiletý záložník sice dostane v závěru podzimu větší prostor, ale jeho vztah s koučem Stramaccionim je narušen od vzájemné emotivní debaty o herním vytížení z konce srpna.

Pokud tedy na Frýdka přijde v zimě adekvátní nabídka (spekuluje se o částce kolem pětadvaceti milionů), Sparta na odchod kývne.

Podobnou pozici má na Letné i další muž, který se na podzim náhle objevil ve výběru české reprezentace. Atraktivitu Václava Kadlece na přestupovém trhu ovšem komplikuje trhlina ve stehenním svalu, kvůli které pětadvacetiletý útočník od zápasu v Jablonci nehraje.

Na Letnou se přitom Kadlec vracel před rokem za tehdy rekordní částku ve výši téměř 70 milionů korun. Jenže také on měl problémy s Andreou Stramaccionim. "Neplní to, co bych od něj očekával," nechal se slyšet italský kouč poté, co Kadlece v srpnu překvapivě nevzal na odvetu předkola Evropské ligy s CZ Bělehrad. 

Téměř jistě pak letenskou kabinu opustí pravý obránce Vjačeslav Karavajev, který pod Stramaccionim nedostává prakticky žádný prostor. Už v létě měl nakročeno do Lokomotivu Moskva, jeho přestup ale jen několik málo hodin před podpisem smlouvy zatrhl kouč Jurij Sjomin.

V zimě by však jeho návrat do Ruska klapnout mohl. Na začátku týdne se sice objevily spekulace o zájmu Slavie, k žádným oficiálním jednáním však zatím nedošlo. To se ovšem může změnit nástupem Jana Nezmara do funkce sportovního ředitele v Edenu.

Nicméně Karavajevův odchod do zahraničí je daleko pravděpodobnější. Už jen z toho důvodu, že pokud Slavia bude látat díru na pravé straně po možném odchodu Jana Bořila, první na ráně je liberecký bek Vladimír Coufal.

To, že ve Spartě už zřejmě nedostane prostor ani David Lafata, je veřejným tajemstvím posledních týdnů. Jak tvrdí zdroje blízké klubu, nejlepší kanonýr historie české ligy se ocitl v nemilosti z toho důvodu, že otevřeně vystoupil proti současným poměrům ve Spartě.

"Na vztah k legendám byste se měl zeptat vedení Sparty. Já mám do konce sezony smlouvu, za Spartu chci hrát, ještě se neloučím. A jestliže by mi řekli nebo napsali, že končím, nejspíš s vrcholovým fotbalem úplně skončím, a jak jsem už řekl, půjdu hrát za Olešník krajský přebor," prohlásil Lafata v rozhovoru pro deník Právo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy