Neymar se v PSG trápí. V slzách odešel z tiskové konference, přestupu do Francie prý lituje

František Typovský František Typovský
17. 11. 2017 8:00
Hvězdný útočník Neymar z francouzského PSG se trápí. Po reprezentačním zápase své Brazílie s Japonskem se po dotazu jednoho z reportérů na dění v pařížském velkoklubu rozbrečel. Francouzská média uvádějí, že Neymarovy vztahy s koučem Unaiem Emerym výrazně ochladly a že brazilský útočník přestupu do Francie lituje. Trenér brazilské reprezentace Tite ale rychle přispěchal na obranu svého hráče s tím, že má dobrou povahu a velké srdce.
Neymar při utkání s Japonskem
Neymar při utkání s Japonskem | Foto: Reuters

Paříž - Vypadalo to na zcela běžnou tiskovou konferenci po zápase Brazílie - Japonsko. Hvězda "kanárků" Neymar vešla spolu s trenérem Titem a začala odpovídat na otázky novinářů. 

V momentě, kdy padl dotaz na psychickou pohodu Neymara po přestupu do francouzského PSG, pětadvacetiletý útočník se rozplakal a v slzách opustil tiskovou konferenci. 

Francouzská média ihned začala spekulovat, co by mohlo stát za nečekaným výlevem emocí brazilské superhvězdy, která přestoupila do Paris Saint-Germain za rekordní částku 222 milionů euro (cca 5,5 miliardy korun). Údajně se Neymar trápí kvůli špatným vztahům s trenérem Unaiem Emerym, který nedokáže snést hvězdné nároky brazilského hráče. To ale Brazilec kategoricky odmítl. "Nemám problém s trenérem, ani se spoluhráči," namítl Neymar. 

Slzy brazilského hráče ještě více rozdmýchaly pochybnosti o jeho přestupu z Barcelony. Podle zákulisních informací totiž Neymar na poslední chvíli požadoval zrušení přestupu. To už se však nedalo zastavit, protože jeho otec a zároveň agent v jedné osobě prý na přestupu trval. Brazilec se tak rozloučil s kolegy Suarézem a Messim a zamířil "vlastní cestou", tak jak to osvětlil fanouškům Barcelony v srdceryvném dopise na rozloučenou. 

Nyní se zdá, že ona vlastní cesta není Neymarovi příliš po chuti a podle francouzských médií svého přesunu lituje. Po drobných roztržkách se spoluhráčem Edinsonem Cavanim o to, kdo bude zahrávat penalty, se prý Brazilec dostává do křížku také s ostatními členy pařížské kabiny, kterým údajně vadí, že Neymar požívá zcela mimořádných výhod a jeho hvězdný status se promítá i do jeho obřího ega. 

Pětadvacetiletý útočník si do Paříže přivezl dva vlastní fyzioterapeuty, kteří se starají výhradně o něj a o nikoho jiného z týmu. Podobné výhodě se těšil také Zlatan Ibrahimović během svého působení ve francouzské metropoli, ten prý ale vždy uvolňoval "své" fyzioterapeuty pro potřeby ostatních členů týmu. Neymar navíc nemusí nosit oficiální oblečení klubu, při zápasech se nemusí vracet do obrany a spoluhráči na tréninku nesmí do brazilské superhvězdy vrážet příliš tvrdě, aby se nezranila.

Na obranu útočníka PSG přispěchal kouč brazilské reprezentace Tite. Podle zpráv z okolí brazilského národního týmu mezi sebou oba muži měli rozepře, které se ale Tite rozhodl veřejně utnout. "Neustále slyším, že Tite s Neymarem mají nějaké problémy, a už mě to unavuje," řekl kouč. "Můžu mluvit o jeho (Neymarově) temperamentu, ale má dobrou povahu a velké srdce," chválil svého svěřence brazilský stratég.

Hvězdný Brazilec se po slovech Titeho rozplakal a odešel z tiskové konference. Poslední zprávy z Paříže ale podporují tvrzení o neshodách v tamním klubu - Neymar poslední zápas před odjezdem k reprezentaci proseděl na lavičce, údajně kvůli "kyselému rozhovoru s Emerym v týdnu před zápasem".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 4 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy