Fotbalová národní liga (FNL)

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Česku. Dva nejlepší týmy postupují do první ligy, z ní sestupují vždy dva nejhorší. V sezoně 2015-16 si postup vybojovaly FC Hradec Králové a poprvé v historii MFK Karviná. Z nejvyšší soutěže sestoupily Sigma Olomouc a Baník Ostrava.

V druholigové Vlašimi je koronavirus, byl odložen zápas v Hradci

U fotbalistů druholigové Vlašimi se objevil jeden případ nového koronaviru. Ligová fotbalová asociace kvůli tomu musela odložit dnešní odpolední zápas Středočechů v Hradci Králové, nový termín utkání úvodního kola sezony zatím není známý. V tiskové zprávě o tom informoval výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta.

Vlašimský klub je momentálně ve fázi hygienického prošetřování. Jelikož by do výkopu utkání nebyly k dispozici výsledky případných kontrolních testů, rozhodla LFA o odložení na neurčito. Kvůli nemoci covid-19 se v druhé lize nehrál v úvodním kole ani zápas mezi Chrudimí a Jihlavou.

V nejvyšší soutěži se naopak uskuteční všech devět zápasů. Koronavirus se sice před začátkem ligové sezony vyskytl hned v sedmi z 18 týmů, kontrolní testy však byly všude negativní a díky tomu po zmírnění pravidel nemusí mužstva do karantén.

V Jihlavě přerušilo kvůli viru trénink 40 mladých fotbalistů

Jihlavský fotbalový klub přerušil do 4. srpna tréninky juniorského týmu a staršího dorostu kvůli nemoci covid-19 u jednoho z hráčů. Opatření se týká asi 40 fotbalistů, v závěru karantény budou všichni znovu testováni. Vyplývá to z dnešního prohlášení, které jihlavský klub zaslal ČTK. Hráči druholigového A-týmu Vysočiny nepřišli s nakaženým do styku.

"Hráči i realizační tým přešli do preventivní karantény a přistoupili jsme k dezinfekci kabin a navazujících sociálních zařízení," uvedl manažer mládeže Josef Morkus. Doplnil, že klub zároveň zvažuje pozastavení tréninku v týmech mladšího dorostu.

Ostatní jihlavské celky nepřišly s nakaženým do styku, uvedl klub. První tým Vysočiny byl v uplynulých dnech na dovolené a přípravu zahájil dnes. Talentovaní hráči, kteří se v tomto období připravovali s juniorkou a měli se v pondělí k "áčku" připojit, nastoupí s preventivním několikadenním odstupem.

Pardubice zvládly dohrávku v Třinci a přiblížily se postupu

Fotbalisté Pardubic v dohrávce 26. kola druhé ligy vyhráli 1:0 v Třinci a dva zápasy před koncem si upevnili první místo v tabulce. Východočeši mají na kontě 67 bodů a jejich jediný konkurent v boji o přímý postup Brno za nimi zaostává o čtyři body.

Zápas se měl původně odehrát před necelými třemi týdny, ale kvůli pozitivnímu nálezu na koronavirus u jednoho z hráčů Třince a následné čtrnáctidenní karanténě celého slezského celku byl odložen.

Pardubice měly od začátku navrch, ale dlouho si nedokázaly poradit s pozornou obranou domácích. O výhře hostů nakonec rozhodl čtyři minuty před koncem Toml a Východočeši díky němu natáhli sérii bez porážky na 12 zápasů, ale hlavně odskočili Brnu na rozdíl čtyř bodů.

V předposledním kole nastoupí Pardubice doma proti třináctému Vyšehradu a sezonu zakončí na hřišti Žižkova. Zbrojovku čekají zápasy v Prostějově a s Vlašimí.

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

Pardubice porazily Jihlavu 2:1 a vrátily se do čela druhé ligy

Fotbalisté Pardubic porazili v dohrávce 27. kola druhé ligy šestou Jihlavu 2:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Brno. Východočeši navíc mají k dobru odložený zápas v Třinci.

Domácí rozhodli o výhře dvěma góly v úvodní desetiminutovce. V páté minutě se po Čelůstkově centru prosadil hlavou Černý. O pět minut později po další Čelůstkově přihrávce do vápna doputoval míč k Hlavatému, který v pádu zvýšil na 2:0. Vysočina snížila v 57. minutě díky Zoubelemu, který proměnil pokutový kop. V 87. minutě obdržel hostující trenér Kučera červenou kartu kvůli hozené lahvi na hřišti, přestože ji nehodil on.

Pardubice, které předtím dvakrát remizovaly, neprohrály už deset kol. Jihlava nenavázala na předchozí dvě výhry a potvrdila, že se jí venku v ligové sezoně nedaří. Na hřištích soupeřů naplno bodovala jen ve dvou ze 14 zápasů.

Fotbalisté Třince mohou odehrát nedělní utkání druhé ligy v Ústí

Fotbalisté Třince po třech odložených duelech kvůli nakaženému hráči koronavirem mohou nastoupit k dnešnímu utkání 27. kola druhé ligy v Ústí nad Labem. Ligová fotbalová asociace oznámila, že sobotní vlna testování členů klubu nepřinesla žádný pozitivní nález covidu-19.

Třinec tak dnes odehraje první zápas od 15. června. Aktuálně je v tabulce třináctý s náskokem pěti bodů na sestupové pozice, navíc má odložené zápasy k dobru. Ligová asociace ve čtvrtek rozhodla, že se kvůli tomu prodlouží fotbalová sezona o tři dny.

Fotbalisté Zbrojovky snížili ztrátu na vedoucí Pardubice na jeden bod

Fotbalisté Brna v 26. kole druhé ligy vydřeli vítězství 1:0 ve Varnsdorfu a na druhém místě tabulky ztrácejí jediný bod na vedoucí Pardubice, které ale mají zápas k dobru. Střeleckou formu z posledních zápasů potvrdila Dukla a po výhře 4:0 nad posledními Vítkovicemi se Pražané posunuli na třetí příčku.

Brno roli favorita na hřišti o záchranu bojujícího týmu potvrdilo až v závěru. O jedinou branku utkání se v 86. minutě postaral Jan Hladík. Zatímco Zbrojovka díky výhře snížila ztrátu na první příčku, která jako jediná zaručuje přímý postup do nejvyšší soutěže, Varnsdorf po sérii pěti zápasů bez vítězství dělí od pásma sestupu dva body.

Brnu patří druhé místo s náskokem deseti bodů před Duklou, která proti posledním Vítkovicím potvrdila střeleckou formu. Domácí na Julisce vyhráli 4:0, připsali si třetí vítězství za sebou a navíc během této úspěšné série pokaždé dali v utkání minimálně tři branky.

Dukla drží poslední místo zaručující start v baráži s náskokem dvou bodů před Žižkovem, jenž má však o zápas méně. O další dva body zpět je po dnešní výhře 4:0 nad Vyšehradem pátá Jihlava. Dva góly Vysočiny dal Klobása a s třinácti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Matějkou z Ústí, jenž pomohl Severočechům dvěma zásahy k remíze 3:3 v Chrudimi.

Po dvou porážkách zabral předposlední Sokolov a uspěl 3:1 na hřišti deváté Líšně. Patnáctí Západočeši tak využili špatné formy čtrnáctého Varnsdorfu a na severočeský celek, který je těsně nad hranicí sestupu, ztrácejí čtyři kola před koncem dva body.