Fortuna:Národní liga (FNL)

Fortuna:Národní liga (FNL)

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Česku. Dva nejlepší týmy postupují do první ligy, z ní sestupují vždy dva nejhorší. V sezoně 2015-16 si postup vybojovaly FC Hradec Králové a poprvé v historii MFK Karviná. Z nejvyšší soutěže sestoupily Sigma Olomouc a Baník Ostrava.

V nové komisi rozhodčích Fotbalové asociace budou i Kovařík, Kordula a Hartman

V nové komisi rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) vedle jejího předsedy Radka Příhody a již dříve avizovaného zástupce Ligové fotbalové asociace Tomáše Bárty budou Libor Kovařík, Antonín Kordula a Václav Hartman. Na dnešním jednání to schválil výkonný výbor FAČR. Komise hodlá zveřejňovat případné tresty pro chybující rozhodčí. Výbor dnes také schválil, aby jeho předseda Petr Fousek navrhl generálního sekretáře. Zda to znamená konec Jana Paulyho v této funkci, to Fousek výslovně nepotvrdil.

Trenér Kováč po sestupu z ligy v Opavě skončil

Trenér Radoslav Kováč skončil u fotbalistů Opavy, kteří sestoupili z první ligy. Přestože měl jednačtyřicetiletý kouč v klubu platný kontrakt ještě na další dva roky, dohodl se po nevydařené sezoně na předčasném ukončení spolupráce. Slezský tým, který skončil v uplynulém ročníku poslední, to uvedl na svém webu. Jméno nového trenéra oznámí v příštích dnech.

Pokračovat