SFC Opava

Liberec jede. Severočeši deklasovali Opavu 4:0 a v lize zvítězili počtvrté za sebou
Česká liga

Slovan v nejvyšší soutěži zvítězil počtvrté za sebou a poskočil na šesté místo, navíc má k dobru odložený zápas v Teplicích.
Slavia proti Opavě napravila úvodní jarní prohru, Plzeň smetla Příbram
Česká liga

Fotbalisté Slavie zdolali ve 22. kole první ligy Opavu 2:0 a napravili porážku 0:1 na půdě Bohemians 1905 z úvodního jarního zápasu.
Slávisté na zápase s Opavou podpoří čínské město v karanténě kvůli koronaviru
Česká liga

Fotbalová Slavia věnuje sobotní zápas 22. kola první ligy s Opavou lidem ve Wu-chanu, odkud se šíří nákaza novým typem koronaviru.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Plzeň pod novým koučem uspěla v Opavě. Krmenčíka zastoupil Beauguel
Česká liga

Fotbalisté Plzně na úvod jarní části první ligy zvítězili v Opavě 3:0 a prožili úspěšnou soutěžní premiéru pod novým slovenským koučem Adriánem Guľou.
Talentovaný Souček přestoupil do Sparty, jaro ještě stráví v Opavě
Fotbal

Fotbalista Filip Souček přestoupil z Opavy do pražské Sparty, s níž podepsal smlouvu do konce roku 2023.

Baník posílil Svozil z konkurenční Opavy

Fotbalisté Ostravy přivedli z Opavy Jaroslava Svozila. Šestadvacetiletý stoper, který je první zimní posilou Baníku, podepsal se Slezany podle klubového webu víceletou smlouvu.

"Jaroslava Svozila jsme dlouhodobě sledovali. Je to stoper v ideálním fotbalovém věku, s kvalitní rozehrávkou a jsme si jisti, že tímto transferem dochází k dalšímu zkvalitnění hráčského kádru. Jednání nebyla úplně jednoduchá, protože jsme nebyli jediní, kdo o něj měl zájem," řekl sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski pro klubový web.

Svozil dnes odcestoval na Maltu, kde se připojí k týmu. "Pokud cesta proběhne bez problémů a trenér se hned rozhodne ho poslat do hry, může už v sobotu nastoupit na Maltě v utkání proti Brnu. Povolení máme," uvedl Jankulovski.

Olomoucký odchovanec Svozil odehrál v první lize za Sigmu a Opavu 56 zápasů, v nichž vstřelil jeden gól.

Hráli jsme pomalu, kritizoval Jílek. Hráči až moc běhali, stěžoval si plzeňský Guľa
Česká liga

Sparta porazila v přípravě České Budějovice, Plzeň dala v prvním utkání pod trenérem Adriánem Guľou čtyři branky druholigovému Ústí nad Labem.
Liberec porazil Karvinou, Slovácko zářilo v Příbrami. Poslední trojka dále klopýtá
Česká liga

Tři nejhorší týmy před zimní pauzou nebodovaly. Opava padla ve Zlíně, Karviná v Liberci. Po prohře se Slováckem přezimuje na posledním místě Příbram.

Rozhodčí Berka měl v Ostravě vyloučit i opavského Mondeka

Sudí Ondřej Berka podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měl v závěru pátečního utkání 18. kola první ligy mezi Ostravou a Opavou (0:0) vyloučit také hostujícího Karola Mondeka. Červenou kartu ve slezském derby dostal jen domácí Adam Jánoš.

Mondek sice v 88. minutě skluzem vypíchnul míč Damemu Diopovi, ale následně podrážkou kopačky trefil holeň ostravského útočníka. Berka chyboval, když slovenskému záložníkovi pouze odpískal faul a nedal mu druhou žlutou kartu.

Komise rovněž Berkovi vytkla, že ve 40. minutě udělil Jánošovi po souboji s opavským Filipem Součkem nejprve druhou žlutou kartu a až po intervenci videorozhodčího a přezkoumání situace ukázal domácímu středopolaři za facku soupeři rovnou červenou kartu.

K dalším zápasům a výkonům sudím v 18. ligovém kole se komise rozhodčích ve svém komuniké ze zasedání nevyjádřila.

Opava dlouhou přesilovku ve slezském derby nevyužila, s Baníkem remizovala 0:0
Česká liga

Fotbalisté Ostravy v úvodním utkání 18. ligového kola pouze remizovali v domácím prostředí s předposlední Opavou 0:0.

Zavadil si do konce podzimní části nezahraje

Fotbalisté Opavy se do konce podzimní části prvoligové sezony musí obejít bez zraněného Pavla Zavadila. Slezané o tom informovali na svém webu. Jednačtyřicetiletý záložník si v nedělním duelu proti Mladé Boleslavi poranil levé koleno.

Zavadil si zranění přivodil v 52. minutě, kdy se skluzem v pokutovém území snažil zabránit Jakubu Fulnekovi v zakončení. Po ošetření se sice vrátil zpátky na trávník, jenže po chvilce musel vystřídat.

Nejstarší hráč soutěže Zavadil po utkání podstoupil vyšetření magnetickou rezonancí, dnes v Praze absolvoval u specialisty Petara Nováka detailnější prohlídku. Na jejím základě byla zvolena konzervativní metoda léčení. Zavadil bude dva týdny odpočívat a po následné kontrole se rozhodne o dalším postupu léčby.

Komentář: Další show ligových rozhodčích. A zase jsou bity "zpupné" Teplice
Česká liga

Další kolo, další kiks. Po skandálním výkonu Zbyňka Proskeho v Plzni se tentokrát vytáhl Pavel Královec, který daroval v Teplicích penaltu Baníku.
Spartě nestačilo v Jablonci dvougólové vedení, domů veze jen bod za remízu
Česká liga

Fotbalisté Jablonce dokázali stáhnout dvougólovou ztrátu a s pražskou Spartou doma v zápase 16. kola první ligy remizovala 2:2.
Sparta udržela hubenou výhru v Opavě, zápas rozhodla trefa Vindheima
Česká liga

Fotbalisté Sparty vyhráli díky trefě Andrease Vindheima v Opavě 1:0 a posunuli se na šestou příčku ligové tabulky.