Oraniště na Slovácku: Vypadali jsme jako pitomci, byla to parodie na fotbal, štvalo trenéra Haška

Marek Janoš Marek Janoš
10. 3. 2018 20:40
Sobotní ligové utkání mezi Slováckem a Bohemians rozhodla jediná branka. Zápas nabídl jen málo gólových šancí. Po zápase se aktéři z obou týmů shodli na tom, že to bylo především špatným terénem.
Martin Hašek (vpravo).
Martin Hašek (vpravo). | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Slovácko porazilo Bohemians ve 20. kole HET ligy 1:0 díky nádherné ráně Vlastimila Daníčka. Jinak se ovšem diváci mnoha pohledných akcí nedočkali. Na programu byl jednoduchý a bojovný fotbal.

Hašek: Diváky to nemohlo těšit

Podle hráčů i trenérů jak Slovácka, tak Bohemians byl na vině především velmi špatný terén na stadionu v Uherském Hradišti. "Na tomhle se fotbal hrát nedá. Hraje se pak pořád ve vzduchu. Diváky to nemohlo těšit. Hráči potom vypadají jako pitomci, trenéři taky," zlobil se po utkání trenér hostujícího týmu Martin Hašek.

Nepochyboval přitom, že by chyba byla u jeho svěřenců. Nechtěl tím ani omlouvat výsledek. "Hájím hráče Bohemky i Slovácka. Toto hřiště bylo hrozně suché a úplně nerovné. Představte si to tak, že by hokej hráli na neurolbované ploše," dodal.

A souhlasili s ním i hráči. Obránce Klokanů Michal Šmíd komentoval stav hrací plochy velmi podobně. "Hřiště bylo hrbolaté a hlavně hodně tvrdé," řekl. "Fotbal to nebyl na koukání. Terén byl hrozný a obě mužstva hrála podle toho jednoduše. Nebylo to o žádném stylu. Můžete se jít podívat na hřiště, je to hrozné," dodal domácí Vlastimil Daníček, střelec vítězné branky.

Diváci nemohou vidět kvalitní fotbal

Oba tábory si stěžovaly především na suchou trávu i podklad. "Voda v kabině normálně teče, tak nevím čím to je. Terén to hodně ovlivnil, tušil jsem, že to bude o jednom gólu," žertoval napůl Daníček.

Trenér Bohemians Hašek se zaměřil ve svém zamyšlení nad kvalitou herní plochy nad důvody, proč byl trávník v takovém stavu.

"Jde mi o fotbal. Kombinovat, hrát rychle po zemi, zkoušet kličky. To na tomto hřišti opravdu nejde. Hráči si potom ani nevěří," popsal problémy, které špatný pažit způsobuje. "Stadiony klubů musí splnit spoustu podmínek, aby byly způsobilé na ligu. Stojí to spoustu peněz. Proč potom hrajeme na oraništi?" ptal se. 

A pokračoval. "Nebyl to záměr domácích. Ať ale chytří lidé, co dohlíží na normy, vymyslí způsob, jak se bude dát hrát lépe. Trpí především fotbal a diváci, kteří chtějí vidět kvalitu. V týdnu jsem měl radost z každého tréninku, a pak přijde tohle. Zvrtlo se to v parodii na fotbal," mrzelo trenéra Haška. "Když budou dobře připravená hřiště, diváci uvidí rozhodně lepší fotbal," dodal.

Správci prý dělají maximum

Průběh a výsledek utkání viděli oba trenéři stejně. "Pamatuju si na domácí utkání se Slováckem na podzim, kdy byli oni lepší a my jsme vyhráli 1:0. Takže štěstěna to teď kompenzovala naopak," řekl Hašek. "Moc ke koukání to nebylo, spíš vůbec. Byli jsme šťastnějším mužstvem, Bohemka si rozhodně nezasloužila prohrát," souhlasil domácí Michal Kordula.

Ani jeho stav trávníku v Uherském Hradišti nepotěšil. "Hřiště nebylo vůbec připravené na zápas. Správci dělají maximum, ale kombinovat na tom nešlo," řekl. Ve srovnání s jabloneckým hřištěm, kde hrálo Slovácko ve středu pohár, nevyšlo to uherskohradišťské dobře. Hřiště tam bylo jednoznačně lepší," uzavřel Kordula.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Národní pouť k výročí sv. Ludmily pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát

Národní pouť k výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily v Tetíně na Berounsku dnes pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát Christoph Schönborn. Jde o jednu z hlavních částí programu. Přijelo několik tisíc věřících. Mše se konala na louce na kraji obce. Dopravu návštěvníků zajišťovala i kyvadlová autobusová doprava, přijeli také lidé v Moravy, někteří byli v krojích.

Starosta Tetína a předseda spolku Svatá Ludmila Martin Hrdlička při zahájení mše řekl, že čeští historici a genealogové zjistili, že je kardinál Schönborn přímým potomkem svaté Ludmily. "Proto jsme připravili certifikát, který tuto skutečnost dokládá," dodal Hrdlička.

Schönborn se narodil na zámku Skalka, v roce 1945 byla jeho rodina vysídlena v rámci odsunu Němců, poté žila převážně v Rakousku. Papežský legát je jmenovaný přímo papežem při mimořádných příležitostech. Schönborn také v Tetíně vyřídil osobní pozdravy od papeže Františka. V úvodní části mše se s věřícími pomodlil česky, i když nejprve zmínil, že přes své předsevzetí se česky nenaučil.

Pouť začala v pátek přivezením lebky české světice z Prahy, dnes odpoledne bude vystavena v místním kostele svaté Ludmily. Dnešní program doplní koncert, výstava i vyhlášení celosvětového srazu Ludmil a Bořivojů. Přemyslovský kníže Bořivoj byl Ludmiliným manželem.

Příběh zakladatelky přemyslovské dynastie a babičky svatého Václava dnes připomene i prezentace poutní cesty po stopách Ludmiliných potomků nebo loutkové ztvárnění legendy o této světici. Národní pouť pokračuje i v neděli.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

V Paříži dokončili zabezpečovací práce na katedrále Notre-Dame

V Paříži skončily práce na zabezpečení a zpevnění katedrály Notre-Dame, kterou předloni v dubnu poničil rozsáhlý požár. Nyní tak může začít vlastní obnova chrámu, oznámily v sobotu francouzské úřady. Katedrála patřila k nejnavštěvovanějším památkám v Evropě vůbec, její zničení tak vyvolalo ohlasy po celém světě.

"Práce na zabezpečení a zpevnění katedrály Notre-Dame, které začaly 16. dubna 2019 (den po požáru), byly úspěšně završeny v souladu se stanoveným harmonogramem," citovala agentura AFP z úředního komuniké. Katedrála je nyní zcela zabezpečená. Předchozí fáze zahrnovala odstranění lešení, které bylo na místě v době požáru, odmontování a odvoz velkých varhan, zkoušky čištění ve dvou kaplích, instalaci opěr pod oblouky, zajištění místa, kde trojlodím katedrály prochází příčná loď, a roztřídění a odklizení ruin.

Souběžně s tím se připravovala fáze obnovy, uvádí komuniké. První restaurační práce by měly začít nadcházející zimu. Prezident Emmanuel Macron uvedl, že rekonstrukce katedrály by měla být hotova do pěti let. Podle AFP už je ale jasné, že se stavební práce nepodaří ve stanovené lhůtě dokončit.

V hlavní lodi katedrály se má 16. dubna 2024 znovu sloužit mše, jak loni v prosinci oznámil generál Jean-Louis Georgelin. Tohoto bývalého náčelníka generálního štábu Macron před časem pověřil dohledem nad rekonstrukcí chrámu. Nyní se připravuje vypsat řízení na výběr podniků, které se budou na obnově chrámu podílet. Na začátku září také podle komuniké začalo hloubkové čištění interiérových stěn a podlah.

Světoznámou architektonickou a církevní památku v srdci Paříže zachvátily plameny 15. dubna 2019. Oheň se rozšířil v krovu a pohltil rozsáhlé části této středověké budovy. Příčina požáru ještě nebyla zcela objasněna. Katastrofu mohla způsobit závada v elektroinstalaci nebo nedopalek cigarety. Památku chráněnou organizací UNESCO před požárem navštěvovalo na 13 milionů lidí ročně.

Při požáru se uvolnilo několik desítek tun olova z konstrukce gotické budovy, které i v podobě toxického olověného prachu zamořilo okolí. Prostranství u katedrály proto muselo projít hloubkovým čištěním.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seznam zakázaných anabolik se rozroste o 53 nových látek. Počítá s tím návrh, který v pondělí projedná vláda

Nově budou na seznamu například buserelin, deslorelin a gonadorelin, které jsou součástí registrovaných veterinárních léčivých přípravků. Změna reaguje na nové látky s anabolickým a jiným hormonálním účinkem, které odhalují policisté a celníci. Jejím cílem je zabránit jak nabídce, tak i zneužívání těchto preparátů. 

Nové látky s anabolickým nebo jiným hormonálním účinkem zneužívají podle předkladatelů návrhu nejen profesionální, ale i amatérští sportovci a další veřejnost. "Výroba těchto látek probíhá nelegálně bez kontroly státních orgánů, čímž je významně zvýšeno riziko ohrožení zdraví jejich uživatelů, a to zejména z dlouhodobého hlediska," uvedlo ministerstvo spravedlnosti. Připomnělo, že dopingové látky mohou mít vedlejší účinky, které se nemusí projevit hned, ale až o několik let později.

Výroba, přechovávání, nabízení, prodej či poskytnutí anabolik obsažených v příslušném nařízení vlády je trestným činem, za který hrozí v základní sazbě až roční vězení. Při spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech nebo při způsobení těžké újmy na zdraví nejméně dvou lidí lze pachateli uložit až 12 let odnětí svobody.

Stávající seznam zakázaných anabolik nabyl stejně jako trestní zákoník účinnosti 1. ledna 2010 a od té doby na něj žádné nové látky nepřibyly. "Naopak na trhu s látkami s hormonálním účinkem dochází k velmi rychlému a neustálému vývoji," upozornilo ministerstvo.

Seznam nových látek ministerstvo konzultovalo s policií, celníky a Antidopingovým výborem ČR. Vychází také ze seznamu, který vede Světová antidopingová agentura (WADA). "Tyto látky nemají využití v chemickém, farmaceutickém či jiném průmyslu. Jejich případné využití pro výzkumné, vědecké či velmi omezené terapeutické účely bude umožněno pouze v konkrétně stanovených případech," uzavřel úřad. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy