Ščasný volal na lavičku i během zápasu, tvrdí Stramaccioniho asistent. Ve Spartě prý nešlo uspět

Sport Sport
8. 3. 2018 15:50
Bývalý slavný útočník Roberto Muzzi prohlásil, že štáb italského kouče našel v Praze velmi nepřátelské prostředí. "Takové chování sportovního ředitele jsem nikde nezažil," říká.
Roberto Muzzi (vpravo) při komunikaci s dalšími členy nyní již bývalého trenérského štábu Sparty Leonidasem Vokolosem a Andreou Stramaccionim
Roberto Muzzi (vpravo) při komunikaci s dalšími členy nyní již bývalého trenérského štábu Sparty Leonidasem Vokolosem a Andreou Stramaccionim | Foto: Milan Kammermayer

Řím/Praha - Na téhle štaci prakticky nebylo možné uspět. Tvrdí to v italských médiích Roberto Muzzi, jeden ze členů trenérského štábu Andrey Stramaccioniho, jenž byl v tomto týdnu kvůli mizerným výsledkům odvolán.

"Při našem příchodu jsme našli velmi složité prostředí. Pravděpodobně kvůli tomu, že Andrea byl v této soutěži prvním cizím trenérem," říká Muzzi pro deník Gazzetta dello Sport, aniž by uváděl pravdivá fakta: Stramaccioni totiž prvním zahraničním koučem v české lize nebyl.

"Start byl opravdu problematický ze všech hledisek. Od samého začátku, ještě než mohlo dojít na výsledky, jsme byli napadáni," tvrdí Muzzi. "Tím se vytvořilo komplikované prostředí, tím spíš pro zahraniční zaměstnance," doplňuje bývalý útočník římských velkoklubů či Udine.

Situace údajně eskalovala po zimním příchodu Zdeňka Ščasného do funkce sportovního ředitele Sparty. "Až do minulého října (Ščasný vedl Spartu jako trenér do října 2016 - pozn. Aktuálně.cz) byl koučem více či méně všech našich hráčů," připomíná Muzzi.

Podle některých informací došlo právě mezi Ščasným a Stramaccionim k rozepřím. "Za třicet let v nejvyšší italské lize jsem nezažil, aby sportovní ředitel volal na lavičku a přes asistenta (Radoslava Kováče - pozn. Aktuálně.cz) požadoval, jak má hlavní trenér střídat. Nikdy jsem nikde neviděl, aby přišel sportovní ředitel o přestávce do kabiny a jednotlivě mluvil s hráči a udílel jim pokyny jako se to stalo v předposledním utkání. Všichni byli svědky tohoto chování a zcela chápu Stramaccioniho, že si to nenechal líbit," popisuje Muzzi.

Ščasný to vidí jinak. "Žádná roztržka s panem Stramaccionim nenastala, v kabině jsme s Tomášem Rosickým nebyli, potkali jsme se s trenérem v posilovně. Mám výhodu, že byl Tomáš vždycky všude se mnou," prohlásil na začátku týdne Ščasný a nabídl své vysvětlení: "Myslím, že pan Stramaccioni nechce odejít s pocitem, že tu něco nezvládl, tak hledá někoho, kdo za to může."

Taková slova ale rozpalují Muzziho doběla. "Četl jsem jeho výroky a byl jsem ohromen," říká Stramaccioniho asistent. "Bylo by lepší, kdyby se zdržel takových komentářů," vzkazuje Ščasnému.

I přes nepříjemnou zkušenost, kterou udělal se Ščasným, nebude Muzzi vzpomínat na Spartu ve zlém. "Osobně jsem měl výborný pocit z toho, že pracuju pro tak skvělý klub. Na druhou stranu jsem byl svědkem neuvěřitelného chování sportovního ředitele, které bylo na světelné roky vzdálené tomu, co jsem ve své kariéře zažil v klubech jako AS Řím, Lazio, Cagliari, FC Turín," líčí Muzzi.

"Andrea se dostal do velmi obtížné situace a je nám líto, jak to navzdory každodenní práci skončilo. Spartě přejeme, aby si vydobyla umístění, které si zaslouží. Budu vždycky pyšný, že jsem Spartu trénoval," loučí se Muzzi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy