Plzeň famózním obratem v závěru porazila Karvinou a je opět v čele, hradecký trenér nabídl rezignaci

Aktualizováno 19. 3. 2017 18:30
Plzeň ve 21. kole nejvyšší české fotbalové soutěže předvedla v posledních minutách duelu s Karvinou obrat z 1:2 na konečných 3:2 a přeskočila na prvním místě tabulky Slavii. Jablonec doma rozpoutal pořádnou kanonádu, když v nedělním utkání přehrál Jihlavu 5:0. Premiérové dva góly v lize si připsal Slovák Adam Zrelák. Hráči Hradce Králové uhráli především díky výkonu brankáře Radima Ottmara bezbrankovou remízu s Brnem.
Radost hráčů Plzně
Radost hráčů Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Karviná - Během osmi minut bylo všechno jinak. Plzeň ve 21. kole nejvyšší české fotbalové soutěže otočila zápas v Karviné, když ještě v 82. minutě prohrávala 1:2 a nakonec vyhrála 3:2. Posunula se tím znovu do čela ligové tabulky.

Karviná odehrála první čtvrthodinku skoro jako z partesu. Už ve druhé minutě se sérií narážeček prokombinovala do vápna a i nepovedená střela Kalabišky nadělala gólmanu Kozáčikovi spoustu starostí. Nebylo divu, když ve 13. minutě Panák vysunul pasem mezi obránce Wágnera, který křížnou střelou otevřel skóre.

Plzeň se pak chopila taktovky utkání a z územní převahy vytěžila šanci Hromady, který ale s Laštůvkou přeloboval i bránu. Domácí pak zničehonic málem skórovali podruhé: Janečka se z šestnácti metrů krkolomně opřel do odraženého balonu a jeho rána olízla břevno.

Ke konci poločasu ale Západočeši svůj tlak vystupňovali a hlavně průniky ze stran si říkaly o gólovou tečku. Bakoš dokonce zavěsil, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Po dalším Kopicově průniky se už Hromada dostal do regulérního zakončení, z malého vápna však přestřelil.

Viktoria po obrátce držela Karvinou pod tlakem, jenže trvalá územní převaha ji dlouho byla k ničemu. Až v 72. minutě se Zemanův prudký centr zleva dostal až k Bakošovi, který do Laštůvkova protipohybu vyrovnal. Plzeň se hnala za vítězstvím, ale domácí ji z nebezpečných brejků rychle nachytali podruhé zásluhou Budínského.

Obhájce titulu byl však ve druhé půli lepší a znovu se dokázal zvednout díky střídajícímu Ivanschitzovi, který technicky obstřelil Laštůvku a připsal si první trefu v české lize.

Bod hostům nestačil a hekticky se vrhli do ofenzívy. Zvrat v předposlední minutě po další akci ze strany agilního Zemana dokonal Hořava, který volejem z šestnácti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V nastaveném čase ještě Krmenčík orazítkoval tyč.

Plzeň díky obratu využila sobotní remízy Slavie s o záchranu bojujícím Libercem a posunula se na první místo tabulky, kde mám před pražským celkem náskok jednoho bodu. Karviné, která prohrála po sedmi kolech, patří sedmé místo.

Jablonec smetl Jihlavu pěti góly

Fotbalisté Jablonce rozdrtili Jihlavu 5:0 a připsali si nejvyšší ligovou výhru od října 2014. Skóre duelu 21. kola otevřel v 38. minutě Vít Beneš, poté dal premiérové dva góly v české nejvyšší soutěži Slovák Adam Zrelák, v 66. minutě se trefil Ondřej Mihálik a skóre uzavřel Michal Trávník.

Jablonec navázal na úterní vítězství v dohrávce nad Hradcem Králové, doma bodoval v lize pošesté za sebou a pojistil si osmé místo. Naopak Jihlava prohrála čtvrté z posledních pěti kol a zůstává na sestupové patnácté příčce.

Oproti tomu diváci v Hradci neviděli jedinou trefu. Domácí tam remizovali s Brnem 0:0 a prodloužili sérii bez vítězství na sedm zápasů. Dělí je tak od sestupového pásma dva body. Trenér Bohuslav Pilný proto po utkání oznámil, že vedení klubu nabídne rezignaci.

Bohemians 1905 vstřelili po 716 minutách gól v první lize, ale v malém pražském derby s Duklou doma neudrželi vedení a prohráli 1:2. Skóre otevřel už v první minutě Miroslav Markovič, na začátku druhé půle srovnal Jan Holenda, který se rovněž trefil proti bývalému klubu. Deset minut před koncem rozhodl o triumfu hostů Michal Bezpalec. "Klokani" v nejvyšší soutěži prodloužili sérii bez vítězství na devět utkání a patří jim dvanácté místo. Dukla v tabulce poskočila na devátou pozici.

21. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)

Branky: 13. Wágner, 75. Budínský - 72. Bakoš, 83. Ivanschitz, 89. Hořava. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Antoníček. ŽK: Šisler, Wágner, Laštůvka, Eismann - Krmenčík. Diváci: 4830 (vyprodáno).

Karviná: Laštůvka - Moravec (90. Jovanovič), Hošek, Košťál, Eismann - Janečka, Šisler - Budínský, Panák (79. Puchel), Kalabiška (90. T. Weber) - Wágner. Trenér: J. Weber.

Plzeň: Kozáčik - Matějů (46. Krmenčík), Hejda, Hubník, Limberský - Hromada (64. Ivanschitz), Hrošovský - Kopic (83. Kovařík), Hořava, Zeman - Bakoš. Trenér: Pivarník.

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 42. a 58. Zrelák, 38. Beneš, 66. Mihálik, 71. Trávník. Rozhodčí: Dubravský - Vysloužil, Peřina. ŽK: Ikaunieks, Urdinov (oba Jihlava). Diváci: 1739.

Jablonec: Valeš - Jankovič, Pernica, Beneš, Hanousek - Hübschman (87. Kysela) - Trávník, Pospíšil, Zelený - Mehanovič (72. Masopust) - Zrelák (65. Mihálik). Trenér: Klucký.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Mišůn (61. Fulnek), Urdinov (77. Novotný) - Vaculík, Štěpánek, Zoubele, Batioja - Dvořák, Ikaunieks (64. Rabušic). Trenér: Bílek.

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 0:0

Rozhodčí: Proske - Kotalík, Kříž. ŽK: Schwarz - Pavlík, Šural. Diváci: 1931.

Hradec: Ottmar - Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra - Malinský, Janoušek, M. Černý, Schwarz (72. Trubač), P. Černý (83. Žondra) - Šípek (58. Pázler). Trenéři: Pilný a Frimmel.

Brno: Melichárek - Šural, Pavlík (19. Vraštil), Kijanskas, Jablonský - Ashiru (88. Litsingi), Zavadil, Krejčí (75. Sedlák), Polák, Lutonský - Řezníček. Trenér: Habanec.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:2 (1:0)

Branky: 1. Markovič - 54. Holenda, 80. Bezpalec. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch. ŽK: Hanousek, Bezpalec, Podaný (všichni Dukla). Diváci: 4202.

Bohemians: Berkovec - Dostál, Buchta, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek, Jirásek (70. Jindřišek) - Mašek, Markovič (79. Kabajev), Kuchta (59. Bartek). Trenér: Koubek.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (85. Smejkal), Hanousek, Tetour - Miloševič (78. Brandner), Holenda, Juroška (67. Olayinka). Trenér: Hynek.