Rada po premiéře na lavičce Sparty: Nechci řešit problémy z minulosti, Konatého jsem neodstavil

David Janeczek David Janeczek
17. 3. 2017 23:36
Okamžitá léčba Sparty novým trenérem Petrem Radou se zatím nedostavila. Letenští na domácím hřišti remizovali se Zlínem 0:0 a před reprezentační přestávkou a derby se Slaviíí znovu ztratili.
Petr Rada při své premiéře na lavičce Sparty
Petr Rada při své premiéře na lavičce Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Sparta nadále tápe. V premiérovém zápase pod zkušeným trenérem Petrem Radou doma remizovala se Zlínem 0:0.

Sparta znovu nepředvedla kvalitní výkon, což na Letné znovu vyústilo v pískot. Zhruba dvacet minut před koncem kotel domácích dokonce opustil stadion. "Problémy ve fotbale jsou všude. Nechci řešit minulost, starám se o to, aby se tým nejlépe připravil na zápas," řekl po zápase kouč Petr Rada.

"Musíme ctít kvalitu Zlínu. Nechci se vymlouvat, ale nemáme kromě Vency Kadlece dalšího útočníka. Nemám příliš možností, jak hru oživit," smutnil Rada nad zraněními Davida Lafaty, Matěje Pulkraba a Lukáše Juliše.

Fanoušci Sparty si zápas krátili vulgárními pokřiky na stranu vedení a neobešli se ani bez pyrotechniky. Sudí Radek Příhoda dokonce na zhruba dvě minuty zápas přerušil. "Já jsem si protestů fanoušků nevšímal. Hráči jsou od toho, aby hráli a podobných věcí si nevšímali," nechtěl Rada řešit fanoušky.

Osmapadesátiletý zkušený kouč pověřil kapitánem Michala Kadlece a ze základní sestavy stáhl Tiémoka Konatého. "Konaté je hráč na kraj, pokud bych ho postavil do útoku, tak nejsem přesvědčený, že by byl zády brance nebezpečný," vysvětlil Rada. "Není to o tom, že bych chtěl Konatého odstavit," dodal.

Nový kapitán Letenských Michal Kadlec dostal proti Zlínu čtvrtou žlutou kartu v sezoně, ale při pozápasových rozhovorech žil v domnění, že inkasoval teprve třetí kartu a v derby proti Slavii nebude chybět. "Pokud to není karta za řeči, ale karta, která vyplyne ze hry, tak se to ve fotbale stane. Samozřejmě nejsem spokojený, že Michal nebude pro derby," ujistil Rada, že o distanci svého kapitána ví.

Osamocený Václav Kadlec na hrotu sparťanského útoku znovu nepůsobil jako nejdražší klubová posila v historii. "Musíme si výkony hráčů rozebrat mezi sebou. Nechci těsně po zápase hodnotit Vencu Kadlece. Celkově, ale není tým v pohodě a na Vencovi je to znát," přiznal na závěr Rada. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy