reklama
 
 
10:45 • SP v alpském lyžování • Åre

Super-G žen

Pořadí v cíli:

1. Sofia Goggiaová (ITA) - 1:07.92
2. Viktoria Rebensburgová (GER) +0.32
3. Lindsey Vonnová (USA) +0.53
...
Ester Ledecká (CZE) - nedokončila

Dobrý den, vítejte při sledování textového online přenosu z finálového závodu Světového poháru žen v alpském lyžování. Super-G s Ester Ledeckou začne ve švédském Åre ve čtvrtek 15. března v 10:30.

Startovní listina:

1. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 
2. Corinne Suterová (SUI) 
3. Johanna Schnarfová (ITA) 
4. Jasmine Fluryová (SUI) 
5. Anna Veithová (AUT) 
6. Joana Hählenová (SUI) 
7. Tina Weiratherová (LIE) 
8. Tessa Worleyová (FRA) 
9. Michelle Gisinová (SUI) 
10. Stephanie Venierová (AUT) 
11. Lara Gutová (SUI) 
12. Tiffany Gauthierová (FRA) 
13. Federica Brignoneová (ITA) 
14. Tamara Tipplerová (AUT) 
15. Nicole Schmidhoferová (AUT) 
16. Viktoria Rebensburgová (GER) 
17. Sofia Goggiaová (ITA) 
18. Wendy Holdenerová (SUI) 
19. Lindsey Vonnová (USA) 
20. Nadia Fanchiniová (ITA) 
21. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) 
22. Christine Scheyerová (AUT) 
23. Ramona Siebenhoferová (AUT) 
24. Romane Miradoliová (FRA) 
25. Priska Nuferová (SUI) 
26. Ester Ledecká (CZE) 

Ledeckou čeká první super-G od olympijského vítězství. Připomeňte si její senzační triumf z Pchjongčchangu, kde také startovala s vysokým číslem.

Ester Ledecká závodila o víkendu na snowboardu ve švýcarském Scuolu a během několika dní musela přesedlat na lyže. Ve švédském Åre jela včera finále Světového poháru ve sjezdu a skončila na jedenáctém místě. Dnes čeká českou obojživelnici super-G, tedy zlatá disciplína z korejské olympiády. Jen pro připomenutí, ve Švýcarsku získala dvaadvacetiletá Ledecká na snowboardu už třetí velký křišťálový glóbus v kariéře.

Ester Ledecká byla na finále super-G do Švédska pozvána díky olympijskému triumfu, jinak totiž v této disciplíně letos nasbírala jen sedm bodů za 24. místo z Bad Kleinkirchheimu. Ve Svatém Mořici obsadila 44. příčku a závod v Lake Louise nedokončila. V Pchjongčchangu tak naprosto šokovala všechny favoritky, vždyť do té doby pro ni bylo v super-G nejlepším umístění 19. místo z Lake Louise 2016 a Ga-Pa 2017.

Pořadí super-G:

1. Tina Weiratherová (LIE) - 421 bodů

2. Lara Gutová (SUI) - 375

3. Anna Veithová (AUT) - 307

47. Ester Ledecká (CZE) - 7

K přesunu ze Švýcarska do Švédska si Ledecká najala tryskové letadlo. Ačkoli má v kapse olympijské zlato, v Åre si klade za cíl umístění v top15.

Protože si Ledecká vyjela účast ve finále Světového poháru až na olympiádě, nastoupí na start jako poslední ze všech s číslem 26. Českou lyžařku proto bude limitovat relativně rozbitá trať, nicméně s totožným numerem si dojela v Pchjongčchangu pro zlatou medaili. Soupeřky budou na trní až do konce. Tentokrát si všechny hvězdy jistě zdrží předčasných oslav.

Stejně jako včerejší sjezd se ani dnešní superobří slalom žen neobejde bez přesunu startu. Norka Mowinckelová by se měla na trať vydat v 10:45.

Navzdory olympijskému triumfu není Ester Ledecká favoritkou závodu. O malý křišťálový glóbus se utkají Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a Anna Veithová z Rakouska, tedy zbylé medailistky z olympijského super-G. Nebezpečná bude jistě Švýcarka Lara Gutová s jedenáctkou či fenomenální Lindsey Vonnová s číslem 19. Celkově se však můžeme těšit na vynikající závod, kterého se účastní jen ty nejlepší z nejlepších.

Závod by měl začít za pár okamžiků. Zopakujme, že Ester Ledecká startuje se stejným číslem jako v Pchjongčchangu a měla by jet i na stejných lyžích.

Na start už se chystá Ragnhild Mowinckelová z Norska.

1.

Závod právě odstartoval.

1.

Mowinckelová je na trati a zápolí se superobřím slalomem. Pětadvacetiletá Norka skončila na olympiádě druhá ve sjezdu i obřím slalomu.

1.

Norská sjezdařka stanovila základní čas na 1:09.55 a s výkonem je spokojena.

2.

Další závodnicí je Corinne Suterová ze Švýcarska. Podobně jako Mowinckelová měla trochu problémy hned s první ostrou zatáčkou.

2.

Na prvním mezičasu byla rychlejší Švýcarka, uprostřed trati však trochu ztratila.

2.

Suterová je v cíli o dvě setiny za Mowinckelovou. Na těsné rozestupy jsme ve sjezdovém lyžování dobře zvyklí. Setinky rozhodovaly i o medailích na olympiádě.

autor: Ondřej Zoubek | 15. 3. 2018 6:53

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama