Zlatý sen z bílého svahu. Tak snowboarďačka Ledecká pokořila sjezdařské superstar

Ester Ledecká na trati super-G vypálila rybník všem favoritkám.
Česká reprezentantka vyhrála o jednu setinu sekundy...
... před obhájkyní zlata ze Soči Rakušankou Annou Veithovou.
Třetí skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.
"To snad není možné! Když jsem projela cílem a viděla to, říkala jsem si, že to musí být nějaká chyba. Změní ten čas ještě? Nebo jsem minula branku?" líčila s úžasem Ledecká, která dlouho jen nevěřícně zírala na výsledkovou tabuli.
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
Aktualizováno 17. 2. 2018 8:13
Podívejte se na fotografie ze zlatého superobřího slalomu Ester Ledecké, kterým se česká závodnice zařadila mezi největší senzace olympiády v Pchjongčchangu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy