Zlatý sen z bílého svahu. Tak snowboarďačka Ledecká pokořila sjezdařské superstar

Ester Ledecká na trati super-G vypálila rybník všem favoritkám.
Česká reprezentantka vyhrála o jednu setinu sekundy...
... před obhájkyní zlata ze Soči Rakušankou Annou Veithovou.
Třetí skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.
"To snad není možné! Když jsem projela cílem a viděla to, říkala jsem si, že to musí být nějaká chyba. Změní ten čas ještě? Nebo jsem minula branku?" líčila s úžasem Ledecká, která dlouho jen nevěřícně zírala na výsledkovou tabuli.
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
Aktualizováno 17. 2. 2018 8:13
Podívejte se na fotografie ze zlatého superobřího slalomu Ester Ledecké, kterým se česká závodnice zařadila mezi největší senzace olympiády v Pchjongčchangu.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy