Attenzione! Fassungslos! Svět křičel jméno Ledecké. Pusťte si zlatou jízdu i s původními komentáři

Sport Sport
17. 2. 2018 11:48
Ester Ledecká olympijským triumfem v superobřím slalomu šokovala komentátory po celém světě. Přesvědčte se sami.
Dlouho nevěřila. Ester Ledecká v cíli zlatého závodu.
Dlouho nevěřila. Ester Ledecká v cíli zlatého závodu. | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Komentátoři České televize, Petr Vichnar a Lucie Hrstková, se poměrně dlouho zdráhali uvěřit tomu, co se na trati super-G vlastně děje. Ester Ledecká držela svůj čas na úrovni zlatého úspěchu i přes drobné chyby, které její jízdu provázely. 

Česká sjezdařka a snowboardistka nakonec byla o jedinou setinu nejrychlejší, což vyvolalo šokované reakce nejen u českých komentátorů, ale u zprostředkovatelů závodu po celém světě. Podívejte se na některé z nich, které ve svých jazykových mutacích zachytil mezinárodní Eurosport.

Sestřih ze všech komentářů, které proběhly na Eurosportu:

Italská verze

Německá verze

 

Právě se děje

před 2 minutami

Hnilička požádal o očkování reprezentantů proti covidu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička požádal premiéra Andreje Babiše o zařazení českých reprezentantů do vládní strategie očkování proti koronaviru. Na Twitteru uvedl, že má jít o 6000 osob. Zároveň ujistil, že respektuje priority rizikových skupin. Očkování by ulehčilo reprezentaci na mezinárodních soutěžích nejen sportovcům, kteří se připravují na olympijské hry v Tokiu.

S požadavkem na co nejrychlejší vakcinaci sportovců a dalších členů olympijské výpravy, až to bude v následujících měsících možné, přišel dříve Český olympijský výbor. V pondělí na to reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili," řekl na dotaz po jednání vlády.

S profesionálním sportem je spojené časté cestování, které může být bez očkování problematické. Vakcína by rovněž znamenala ochranu před případnou nákazou. Česko se ale stejně jako jiné státy Evropské unie zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek. K dispozici v současné době nejsou ani dávky pro všechny lidi z rizikových skupin.

před 55 minutami

Učitelské platy by měly narůst na 130 procent průměrné mzdy, schválili to poslanci

Poměr učitelských platů k průměrné mzdě zřejmě bude stanoven zákonem. Sněmovna v pátek v rámci novely učitelského zákona schválila dílčí úpravu Pirátů, podle níž by se tyto platy měly zvyšovat minimálně na 130 procent průměrné mzdy do roku 2023. Dolní komora o tom rozhodla navzdory nesouhlasu svého školského výboru i ministra školství Roberta Plagy (za ANO).

Schvalování celé novely a všech jejích úprav poslanci nedokončili vzhledem k tomu, že to dnes nestihli ve lhůtě vyhrazené k přijímání zákonů, která končí ve středu a v pátek dvě hodiny po poledni. Projednávání novely by měla sněmovna dokončit nejdříve příští týden ve středu.

Novela má mimo jiné umožnit, aby na středních školách a na druhém stupni základních škol mohli až tři roky učit i odborníci bez pedagogického vzdělání. Ministerstvo školství tak chce řešit nedostatek učitelů v některých oborech. Nesouhlasí s tím pedagogické fakulty, profesní organizace a školské odbory. Proti jsou také vládní sociální demokraté, komunisté nebo lidovci. Návrh pokládají za degradaci učitelské profese a snah o zvýšení prestiže pedagogů.

Piráti naopak neprosadili návrh, podle něhož by ředitelé škol mohli uznat za odborně kvalifikované i členy pedagogického sboru s alespoň desetiletou praxí. Šanci mají bakaláři z pedagogických fakult, kteří si magisterské studium dodělají během tří let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy