Ve stíhačce s ostatními zatočíme, plánuje Razýmová. Kamarády slyšela všude po trati

ČTK ČTK
18. 1. 2020 12:20
Dva kilometry trvalo Kateřině Razýmové, než v Novém Městě setřásla nervozitu. Nejlepší česká běžkyně na lyžích se pak na Vysočině uzavřela do sebe a skončila na volné desítce Světového poháru desátá.
Kateřina Razýmová při volné desítce v SP v Novém Městě na Moravě.
Kateřina Razýmová při volné desítce v SP v Novém Městě na Moravě. | Foto: Luboš Vácha

Podpora fanoušků je pro sportovce vždy přínosná, ale každý se musí naučit povzbuzování vstřebat. A přesně tím si Razýmová prošla. "Diváci? Ti tomu paradoxně spíš uškodili," mínila.

Právě na osmadvacetiletou českou kometu sezony se přišli domácí fanoušci do Nového Města na Moravu podívat především. Na začátku proto jela svázaná nervozitou. "Dva kilometry to bylo peklo. Pak jsem je přestala vnímat a byla jsem ve vlastním světě."

Desátým místem potvrdila výsledky z úvodu sezony a v závěru už byla schopná obecenstvo vnímat pozitivně. "Chvilkami mě to svazovalo a pak jsem byla ráda, že tam jsou. Byla jsem ráda za každého, kdo dorazil a fandí," řekla běžkyně.

Nejvíce při závodě slyšela kamarády. "Asi přebíhali, nebo už jsem viděla dvojmo. Přišlo mi, že je vidím všude," říkala směrem k fanklubu, který dorazil autobusem. "Trošku jsem se bála, aby je nevyhodili, jak byli hlasití," smála se.

Desáté místo považuje za výborný výsledek a má zároveň dobrou pozici do nedělní stíhačky na deset kilometrů klasicky. Za Therese Johaugovou sice vyrazí na trať až o 1:07 minuty, ale třetí Heidi Wengová je před ní jen o půl minuty. "Myslím, že to je dobrá výchozí pozice. Ztráta není na ostatní tak obrovská a zatočíme s nimi," uvedla Razýmová.

Spolu s ní se v této zimě prosazují i další Češky. V prosinci se dařilo Petře Novákové a nyní zazářila třináctým místem Kateřina Janatová. "Obecně pro české lyžování je úplně skvělé, že se dokáže mihnout vždycky někdo. Že to není, kdyby jeden člověk vypadl, že je celý tým na chvostu. Je to pro ty lidi i mnohem zajímavější," dodala.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy