Ve stíhačce s ostatními zatočíme, plánuje Razýmová. Kamarády slyšela všude po trati

ČTK ČTK
18. 1. 2020 12:20
Dva kilometry trvalo Kateřině Razýmové, než v Novém Městě setřásla nervozitu. Nejlepší česká běžkyně na lyžích se pak na Vysočině uzavřela do sebe a skončila na volné desítce Světového poháru desátá.
Kateřina Razýmová při volné desítce v SP v Novém Městě na Moravě.
Kateřina Razýmová při volné desítce v SP v Novém Městě na Moravě. | Foto: Luboš Vácha

Podpora fanoušků je pro sportovce vždy přínosná, ale každý se musí naučit povzbuzování vstřebat. A přesně tím si Razýmová prošla. "Diváci? Ti tomu paradoxně spíš uškodili," mínila.

Právě na osmadvacetiletou českou kometu sezony se přišli domácí fanoušci do Nového Města na Moravu podívat především. Na začátku proto jela svázaná nervozitou. "Dva kilometry to bylo peklo. Pak jsem je přestala vnímat a byla jsem ve vlastním světě."

Desátým místem potvrdila výsledky z úvodu sezony a v závěru už byla schopná obecenstvo vnímat pozitivně. "Chvilkami mě to svazovalo a pak jsem byla ráda, že tam jsou. Byla jsem ráda za každého, kdo dorazil a fandí," řekla běžkyně.

Nejvíce při závodě slyšela kamarády. "Asi přebíhali, nebo už jsem viděla dvojmo. Přišlo mi, že je vidím všude," říkala směrem k fanklubu, který dorazil autobusem. "Trošku jsem se bála, aby je nevyhodili, jak byli hlasití," smála se.

Desáté místo považuje za výborný výsledek a má zároveň dobrou pozici do nedělní stíhačky na deset kilometrů klasicky. Za Therese Johaugovou sice vyrazí na trať až o 1:07 minuty, ale třetí Heidi Wengová je před ní jen o půl minuty. "Myslím, že to je dobrá výchozí pozice. Ztráta není na ostatní tak obrovská a zatočíme s nimi," uvedla Razýmová.

Spolu s ní se v této zimě prosazují i další Češky. V prosinci se dařilo Petře Novákové a nyní zazářila třináctým místem Kateřina Janatová. "Obecně pro české lyžování je úplně skvělé, že se dokáže mihnout vždycky někdo. Že to není, kdyby jeden člověk vypadl, že je celý tým na chvostu. Je to pro ty lidi i mnohem zajímavější," dodala.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy