Z tria českých pětibojařů je ve finále v Riu jen Svoboda

ČTK ČTK
12. 3. 2016 9:37
Českému modernímu pětibojaři Davidu Svobodovi se v Riu de Janeiru podařilo postoupit do finálového závodu. Další českým reprezentatnům Janu Kufovi a Ondřeji Polívkovi se příliš nedařilo. Oba skončili až ve třetí desítce pořadí.
David Svoboda na olympiádě v Londýně.
David Svoboda na olympiádě v Londýně. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Pouze olympijský vítěz David Svoboda postoupil z tria českých moderních pětibojařů do finálového závodu na Světovém poháru v Riu de Janeiro. V dějišti příštích her, kde bude obhajovat prvenství z Londýna, obsadil Svoboda ve své kvalifikační skupině jedenácté místo, Jan Kuf a Ondřej Polívka skončili až ve třetí desítce pořadí.

Čechům se nedařilo v šermu

Všem se shodně nedařilo v šermu a museli dohánět ztrátu v závěrečné kombinované disciplíně. "Honza ani Ondra nechytili začátek, David šermoval dvě třetiny dobře, ale konec se mu tolik nepovedl," uvedl reprezentační kouč Jakub Kučera. "Naopak všichni zaplavali, co měli," konstatoval.

V kombinaci střelby a běhu ale uspěl už pouze Svoboda. "Bylo tu ohromně znát, že ti, kdo potřebují k postupu na olympijské hry body přes Světový pohár, jsou už připravení. Ostatní mají přípravu postavenou k vrcholu v srpnu. Takže tady vypadlo snad nejvíc špičkových závodníků, kterým se to jindy nestane. Včetně Honzy Kufa," uvedl Kučera.

Finále je na programu v neděli, ale už dnes se uskuteční podle nového systému olympijského závodu základní kolo šermířské části.

 

Právě se děje

Další zprávy