Moderní pětibojař Svoboda skončil na mistrovství světa osmý

3. 7. 2015 21:02
Olympijský vítěz David Svoboda skončil na mistrovství světa v moderním pětiboji osmý, Ondřej Polívka devatenáctý.
David Svoboda v redakci Aktuálně.cz (ilustrační foto)
David Svoboda v redakci Aktuálně.cz (ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz

Berlín - Olympijský vítěz David Svoboda skončil na mistrovství světa v moderním pětiboji osmý, Ondřej Polívka devatenáctý. V Berlíně zvítězil Ukrajinec Pavlo Tymoščenko před Rusem Alexandrem Lesunem, který získal medaili na šestém šampionátu za sebou.

Svoboda začal až 22. plaveckým časem, na setinu stejným jako Polívka, ale v šermu pak měl třetí nejlepší bilanci 22:13 a v průběžném pořadí se vyhoupl vzhůru. Na koni sice ztratil 27 bodů, přesto byl před závěrečnou kombinací běhu se střelbou desátý s nevelkou ztrátou na čtvrté místo.

Zdálo se, že vedoucí trio Chan Ťia-chao, Lesun, Andrij Fedečko má dostatečný náskok a o medaile si to rozdá mezi sebou, ale průběžně čtvrtému Tymoščenkovi vyšla závěrečná disciplína fantasticky. Do cíle doběhl o čtyři sekundy před dvojnásobným mistrem světa a obhájcem titulu Lesunem, Svobodu dělilo od bronzového Fedečka 24 vteřin.