Rok do olympiády v Riu. Kdo z Čechů má šanci na medaili?

Přesně za rok začíná olympiáda v Riu de Janeiro. Podívejte se s námi, kteří čeští sportovci myslí na cenné kovy.
Dvojnásobná olympijská vítězka sice letos zažila nejhorší vstup do sezony za posledních deset let, ale vyrovnanost jejích výkonů dává velkou naději, že na letošním vrcholu sezony - MS v Pekingu - bude znovu patřit mezi adeptky na nejvyšší příčky.
Případným úspěchem v Riu byl česká závodnice vyrovnala sérii svého bývalého trenéra Jana Železného a oslavila zlatý olympijský hattrick.
Zlato z Londýna by měli obhajovat kromě Špotákové ještě další tři čeští sportovci. Kromě nich čítala tuzemská medailová sbírka ještě tři stříbra a tři bronzy.
Skifařka Miroslava Knapková si stále udržuje vysoký standard a bude favoritkou letošního mistrovství světa.
Foto: Reuters
Sport Sport
5. 8. 2015 6:00
Přesně za rok začíná olympiáda v Riu de Janeiro. Podívejte se s námi, kteří čeští sportovci myslí na cenné kovy.

Více o olympiádě v Riu de Janeiro čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 14 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy