Woods porazil McIlroye, ale šampionát na jamky nevyhraje

ČTK ČTK
31. 3. 2019 10:49
Hvězdný golfista Tiger Woods počtvrté turnaj Match Play ve hře na jamky nevyhraje. Třiačtyřicetiletý Američan v osmifinále sice vyřadil ve vůbec prvním vzájemném souboji Roryho McIlroye ze Severního Irska, ale pak Woodse zastavil v Austin Country Clubu senzačně Dán Lucas Bjerregaard.
Tiger Woods, Match Play 2019
Tiger Woods, Match Play 2019 | Foto: Reuters

Woods, rekordman šampionátu se třemi tituly z let 2003, 2004 a 2008, nejprve v sobotu porazil favorizovaného McIlroye, ale souboj s Bjerregaardem prohrál na poslední jamce. Dánský golfista tak předčil svůj idol z dětství.

"Úžasné bylo už jen to, že jsem měl šanci si proti němu zahrát. Byl to skvělý souboj. V těžkých podmínkách jsme oba dokázali zahrát spoustu birdie a je škoda, že rozhodlo jeho bogey. Jsem vážně hrdý, že můžu říct: porazil jsem Tigera Woodse. To moc hráčů říct nemůže," radoval se Bjerregaard.

V dnešním semifinále ho čeká Matt Kuchar, druhou dvojici tvoří jiný Američan Kevin Kisner a Ital Francesco Molinari. Vítěz jednoho ze čtyř turnajů série World Golf Championships (WGC) obdrží prémii 1,745 milionu dolarů.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Voda by měla patřit státu, myslí si Toman

Vlastníkem vodárenských nádrží by měl být jen stát nebo samosprávy, řekl na briefingu ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Podobně by tomu mělo být u vodárenské infrastruktury. Nezcizitelnost vodárenských nádrží by zaručil samostatný ústavní zákon na ochranu vody, dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy