Woods porazil McIlroye, ale šampionát na jamky nevyhraje

ČTK ČTK
31. 3. 2019 10:49
Hvězdný golfista Tiger Woods počtvrté turnaj Match Play ve hře na jamky nevyhraje. Třiačtyřicetiletý Američan v osmifinále sice vyřadil ve vůbec prvním vzájemném souboji Roryho McIlroye ze Severního Irska, ale pak Woodse zastavil v Austin Country Clubu senzačně Dán Lucas Bjerregaard.
Tiger Woods, Match Play 2019
Tiger Woods, Match Play 2019 | Foto: Reuters

Woods, rekordman šampionátu se třemi tituly z let 2003, 2004 a 2008, nejprve v sobotu porazil favorizovaného McIlroye, ale souboj s Bjerregaardem prohrál na poslední jamce. Dánský golfista tak předčil svůj idol z dětství.

"Úžasné bylo už jen to, že jsem měl šanci si proti němu zahrát. Byl to skvělý souboj. V těžkých podmínkách jsme oba dokázali zahrát spoustu birdie a je škoda, že rozhodlo jeho bogey. Jsem vážně hrdý, že můžu říct: porazil jsem Tigera Woodse. To moc hráčů říct nemůže," radoval se Bjerregaard.

V dnešním semifinále ho čeká Matt Kuchar, druhou dvojici tvoří jiný Američan Kevin Kisner a Ital Francesco Molinari. Vítěz jednoho ze čtyř turnajů série World Golf Championships (WGC) obdrží prémii 1,745 milionu dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy